Piimakvoot vähenes 47 tootjal

31. märtsil lõppenud kvoodiaasta tulemuste põhjal vähendas PRIA peadirektor oma käskkirjaga 47 Saaremaa tootja piimakvooti.

Osaliselt vähendati kvooti 20 tootjal, 27 tootjal võrdsustati olemasolev kvoot aga nulliga, kuna need tootjad ei ole oma piima viimase aasta jooksul tööstusele müünud. Nimetatud tootjate kvoot broneeritakse ja neil on kahe aasta jooksul õigus olemasoleva kvoodi alusel uuesti oma piima müüma hakata. Samas on see vähetõenäoline, kuna tööstuse piimaring enam nende tootjateni ei jõua.

Saaremaa piima- ja lihaühistu juhatuse esimehe Paul Alase sõnul lõpetas möödunud kvoodiaastal tööstusele piima tarnimise ligi 30 tootjat. Lisaks vähenesid osal tootjaist müüdava piima kogused, olgu siis põhjuseks üleminek lihaveisekasvatusele või lisasöötade vähendamine. Kokkuvõttes aga müüsid Saaremaa tootjad kombinaadile 4,5 protsenti piima rohkem kui mullu. “Siin oli mehi küll, kellel oli toodang 120 protsenti ja rohkemgi mullusega võrreldes suurem,” kinnitas Alas.

1. aprillil alanud uuel kvoodiaastal on Saare maakonna tootjatel kokku 31 439 tonni tarnekvooti ja 68 tonni turustuskvooti. Tarnekvoot vähenes mullusega võrreldes ligi 921 tonni ja turustuskvoot 29 tonni. Kokku on Saaremaal 99 kvoodiomanikku.

Print Friendly, PDF & Email