Kaarma kamberteater keskendub Kallastele

Juuni alguses loodud Kaarma kamberteater toob publikule vaatamiseks öölavastuse “Vaimude valgus Kaarma kiriklas ehk Pildikesi Kallase pere pildialbumist”, jutustades Kaarmalt pärit Aino ja Oskar Kallase pereelust ja tegevusest.

“Mulle on Kallaste teema olnud väga lähedane. Ma arvan, et kuidagi põhjendamatult vähe räägitakse sellest, millised suurvaimud sealt perest välja kasvasid. Teiseks vihjame me ikka ja jälle, et kõik algab kodust, ning Kaarma on ju ometigi üks kodune kihelkond – miks mitte neid siis kokku viia,” põhjendas lavastuse pildid sõnasse seadnud Aste rahvamaja juhataja Tiiu Villsaar.

Kamberteatrisse kuuluvaid aktiivseid liikmeid on praegu kuus. Lavastuse väljatoomisel on abiks Kaarma maanaiste selts ja Kaarma kirikla perenaine Agnes Siim. Villsaar lisas, et materjali on palju ning nad arvavad, et nad võiksid hakkama saada igal aastal etendusega Kallaste mälestuspäeval.

“Minu mõte on olnud see, et tahaks seda Kaarma kamberteatri seltskonda hoida koos Kaarma valla kodanikest,” lausus Villsaar. Kuna ta tunneb Kaarma inimesi veel vähe, laenasid nad Aino Kallase osatäitja Lümandast.
“Siis me mõtlesime sellise seletuse, et Aino Kallas tuli ka Soomest, et miks tema osatäitja vaim ei võiks tulla siis siitsamast, näiteks muust kihelkonnast,” rääkis ta.

Etendus 6. augustil, mil möödub 110 aastat Aino ja Oskar Kallase pulmapäevast, tuleb eriti pruudipärjahõnguline. Ning viimane etendus 7. augustil tähistab Kallaste pere mälestuspäeva. Etendustele on oodatud kõik. Lavastusega ringi sõitma ei hakata.
Lavastuses mängivad Joosep Aru, Tanel Ting, Rita Nimik, Aili Salong ja Kaarma kirikuõpetaja Hannes Nelis.
Etendused toimuvad 28., 29., 30. juulil ja 6., 7. augustil kl 21 Kaarma kiriku pastoraadis.

Print Friendly, PDF & Email