Rehvimägi Roomassaares ootab motoraja rajamist (1)

Rehvimägi Roomassaares ootab motoraja rajamist

SUURED PLAANID: Üks võimalik lahendus nn vana lennuraja pikenduse kasutamiseks tulevikus.
Eskiis: Tuuli Org / Kuressaare linnavalitsus

Kuressaare linnavalitsuse kinnitusel on nad teadlikud Roomassaares Kullimäe puhastusjaama lähistele kerkinud autorehvide mägedest, kuid need ei olevat reostus, vaid rehvid ootavad aega, mil sinna rajatakse motoringrada.

“Väga ilus koht, ja siin mere ning kadakate vahel kõrguvad siis sellised kummide mäed,” kirjeldas Saarte Häälele linnakodanik, kes nördinult arvas, et nii saab käituda ainult keegi väga hoolimatu inimene või ettevõte.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koov kinnitas aga Saarte Häälele, et linnavalitsus on kummidest teadlik, ning tegemist ei ole hoolimatuse ega pahatahtlikkusega, vaid sinna tuleb tulevikus motokompleks.

“Kindlasti aga vajaks kummihunnik korrastamist,” möönis Koov, kelle sõnul tegeleti linnavalitsuse planeeringuosakonnas võimaliku motokompleksi teemaga tõsisemalt viimati varakevadel.
Koovi sõnul on planeerimisosakond teinud ära suure töö ja koostanud detailplaneeringu võimaliku eskiislahendi, et sinna mahuks ära nii supermotokrossi kui ka kiirendusrada.
“Kui keegi tahab motoväljakut rajada, siis parem, kui asjad on organiseeritud ja ühes kohas,” arvas abilinnapea, selgitades, et kummid on seal ühest varasemast perioodist.

Umbes kolm aastat tagasi rentis ala üks mittetulundusühing, kes korraldas seal bagisõite. “Kui see inimene sealt ära kadus, võttis asja üle teise motoklubi eestvedaja ning motoklubisse ühinenud krossisõitjad on teinud meile jätkuvalt taotlusi, et me ei käsiks neid kumme sealt veel ära koristada,” selgitas Koov. Krossirajal on kummid vajalikud piireteks ja suunanäitajateks.

Koovi sõnul olid kummid platsi pealt kadakate äärde hunnikusse tõstetud seoses veevärgi rekonstrueerimistöödega, kuna oli vaja teha jääkmudaväljakud. Veevärgi enda territooriumile need lihtsalt ära ei mahtunud.
“Seega andsime Eesti Kompostile nõusoleku, et nad võivad ladestada sinna ja lükata kummid kadakate äärde,” selgitas abilinnapea.

Print Friendly, PDF & Email