Merispordi selts soetas kaks uut Laserit

Eestis ainsa purjetamisklubina oma hoolealuste tarbeks paate soetav Saaremaa Merispordi Selts täiendas oma laevastikku kahe Laser-tüüpi paadiga, mis osteti Tallinnas toimunud Euroopa meistrivõistluste kaudu. Nimelt soetavad suurvõistluste korraldajad ka hulga paate, et kaugemalt tulijad saaksid neid rentida, hiljem müüakse paadid maha.

SMS-i kommodoori Margus Hieti sõnul maksti ühe paadi eest ligikaudu 5300 eurot, mis teeb ostu kogumaksumuseks üle 150 000 krooni. Hiet ütles, et tegemist on hea tehinguga, kuna praktiliselt uued paadid saadi odavamalt sellest, mis päris uued paadid maksavad. Tallinnas oli neil sõidetud vaid kaheksa sõitu. Sealjuures kasutasid paljud ainult paati, mitte aga otsi ja purjesid, mis on tuttuued.

Uute paatidega hakkavad sõitma SMS-i tublimad Laser-klassi purjetajad, kes hetkel peavad leppima vanade paatidega. Hieti sõnul ei ole selts Lasereid soetanud oma 5–6 aastat.
Laser on maailma levinuim paadiklass, millega purjetajad saavad sõita pikka aega, kuna paadi keresuurus on sama, vahetub vaid purjesuurus. Nii alustatakse Laser 4,7-l juba üpris noorena. Sealt edasi tuleb Laser Radial ja lõpuks Laser Standard. Viimased on vastavalt ka naiste ja meeste olümpiaklassid.

Kommodoor lausus, et SMS on Eesti mastaabis suhteliselt unikaalne nähtus, kuna paadid, millega noored sõidavad, on klubi omand. Mujal klubides peavad lapsevanemad ise selle eest hoolitsema, et nende võsukesed saaksid merel seilata. Margus Hieti sõnul ongi ala kallidus lapsevanemate jaoks põhjuseks, miks saarlased on läinud seda teed.

Print Friendly, PDF & Email