Linnastaadioni ehituseks läheb 2011. aastal (3)

Kuressaare linnastaadioni renoveerimiseks KOIT-kava kaudu pakutud 32 miljonit krooni läheb käiku, kinnitas Kuressaare abilinnapea Kalle Koov regionaalministrile saadetud kinnituses. Nimelt soovis ministeerium saada linnavalitsuse sõna selle peale, et linn leiab vajaliku omafinantseeringu, mis selle summa juures tähendaks Kuressaarele 1,4 miljoni krooni suurust investeeringut.

Kalle Koov ütles Saarte Häälele, et nüüd, kui staadioni raha on olemas, võib hakata aktiivsemalt tegutsema. Teadaolevalt jääb staadion vana koha peale, seda ei hakata ehitama Kuressaare gümnaasiumi juurde, nagu mitmed spordientusiastid vahepeal pakkusid.

Koovi sõnul saab sügiseks staadioniala kehtestatud detailplaneeringu ja keskkonnamõjude hindamise. Seejärel kuulutatakse välja arhitektuurikonkurss, alustatakse projekteerimist ja korraldatakse ehitushanked. “Reaalne ehitustegevus algaks tuleva aasta teises pooles ja kestaks läbi 2012. aasta,” ütles Koov.

Olgugi et Kuressaare linnastaadion läks KOIT-kava maakondlikust voorust edasi eelisprojektina, ei olnud kohe selleks vajalikku summat olemas. Nüüd on vabanenud ressursse teistest KOIT-kavast rahastatavatest projektidest, seda peamiselt ehitushindade odavnemise tõttu.

Print Friendly, PDF & Email