Kuressaare paneb looma toitja tema eest vastutama (28)

Kuressaare paneb looma toitja tema eest vastutama

SÖÖTMIST KEELATA EI SAA: Kuigi korrusmajade elanikud on tihtipeale hädas hea naabritädi poolt toidetavate ja edukalt paljunevate hulkurkassidega, ei anna ükski seadus võimudele õigust kassitoitmist ära keelata.
Foto: Arhiiv

Omanikuta loomade korduv toitmine ja korduv võimaluse loomine viibimiseks korterelamu üldkasutatavates ruumides või territooriumil võrdsustatakse Kuressaares tulevikus loomapidamisega.

Sellega tegelevaid isikuid aga käsitletakse loomaomanikena loomakaitseseaduse tähenduses.
Kuressaare linna heakorra- ja haljastusspetsialisti Katrin Reinholdi sõnul lisati vastav säte volikogu heakskiitu ootavasse uude koerte ja kasside pidamise eeskirja eelnõusse.

“Sellest tulenevalt laienevad kasside toitjale edaspidi ka kõik kohustused loom vaktsineerida, kiibistada jms,” ütles Reinhold Saarte Häälele, lisades, et eeskirja muudatusega soovitakse tagada olukord, kus igal loomal on omanik, kes vastutab tema eest igas mõttes.
Eelmisel nädalal jõudis linnavalitsusse Rootsi 1 majaomanike pöördumine, milles märgitakse, et nende majas elav naisterahvas toidab kodutuid kasse ja segab selle tegevusega majarahva elu.

“Hetkel toidab ta 3–4 kassi, kellest mõnda hoiab ta keldris,” kirjutasid pahased naabrid linnavalitsejatele, lisades, et keldripõrandal on kasside väljaheited ning levib hais. Samuti on hais koridoris ja öösiti, kui trepikoja tagumine uks on lahti jäetud, magavad kassid koridoris olevates lapsevankrites.
Pöördumisele on alla kirjutanud kaheksa naabrit.

Katrin Reinhold ütles, et selliseid pöördumisi ikka laekub, kuid nimetatud pöördumist ta ise näinud ei ole, kuna see jõudis linnavalitsusse tema puhkuse ajal. “Küll on aga linnaarst külastanud Rootsi tänav 1 maja ja vestelnud asjaosalistega,” märkis heakorraspetsialist.
Linnaarst Juri Zabellevitš, kes kassilooga läinud nädalal tegeles, nentis, et tegemist on väga aruka ja selge mõistusega vanaprouaga, kellel lihtsalt ei jätku südant kasse nälga jätta.

Vastupidiselt naabrite kirjas väidetule, nagu oleks maja koosolekul probleemist temaga korduvalt, ent tulemusteta räägitud, öelnud proua, et temaga pole sel teemal keegi kõnelenud.
“Ma ei tea, võib-olla on see nii, aga selliseid probleeme võiksid inimesed suuta ikka omavahel rääkides lahendada,” soovitas linnaarst, kelle sõnul on näiteks keldriuks lukustatav ja lapsevankrile võib kassihirmus kas või kile peale panna.

Print Friendly, PDF & Email