Kodusadamas tervitasid "Saaremaad” sajad inimesed (4)

Kodusadamas tervitasid "Saaremaad” sajad inimesed

 

Igapäevaselt Väinamerd sõitma hakkav ja arvatavasti mitte just ülearu tihti kodusadamasse sattuv uus parvlaev sildus Eesti riigis esmalt just Roomassaare sadamas. Laeva olid eile tervitama tulnud sajad inimesed.

“See laev on ehitatud inimeste teenimiseks. Viigu ta meid eesmärgini,” ütles uue laeva kodusadamasse tüürinud esimene kapten Otto Ojamaa vastutulnutele. Laeva õnnistas õpetaja Anti Toplaan.

Uue aja laev

Eile keskpäeva paiku võimsa laevavile saatel Roomassaarde sisenenud “Saaremaa” kodutee Norrast kestis neli päeva. Kapten Otto Ojamaa sõnul läks reis hästi.
“See oli nagu autoga mööda maanteed sõitmine, sirge kurss ja kerge käik,” märkis kapten Ojamaa, kes koos teise kapteni Ain Pulgaga said laeva ka erinevates ilmaoludes proovida. Nimelt oli Norras saadud ka tuult ning kapteni kinnitusel on laev igati merekindel, püsides külglainetuses väga stabiilne.

Kiirust kapteni sõnul seekord põhja ei lükatud, kuid kolme masinaga neljast saadi 15 sõlme kergesti kätte. Ojamaa lausus, et laeva head käiguomadused hakkavad ilmnema just liinil, kui tuleb palju manööverdada ja lühikesi otsi läbida.
Varem nüüdseks juba itaallastele müüdud Scaniaga sõitnud Otto Ojamaa märkis ka, et uus laev on hoopis teine maailm. “Siin on uus aeg, uus generatsioon,” sõnas ta.

“Saaremaa” võttis eile pärastlõunal kursi Kuivastu sadamasse, kus laevale tehakse veel mitmeid kontrolle ja seejärel teeb laev proovisõite. Liinile asutakse kapteni sõnul juba lähipäevil.

Ei ühtegi paha sõna

“Vaadake nüüd ilusti üle, sest see on Abruka liini järgmine laev,” viskas rahva seas villast Abruka paadimees Tõnis
Siplane enne, kui saabunud laeva seestpoolt uudistama lasti.
Alates masinaruumist kuni kaptenisillani laevaga tutvunud inimeste käest Saarte Hääl ühtegi halba sõna ei kuulnud. “Ilus valge laev,” ütles Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Margus Hiet, lisades, et autotekk jättis avara mulje.

Kuressaare abilinnapea Mati Mäetalu oli samuti seda meelt, et esmamulje laevast on hea. Mäetalu nentis ka, et tema silm ei tuvastanud küll paljuräägitud probleemi, et laevas olevat reisijatele vähe ruumi.
Laeva kiitis ka linnavalitsuse ametnik Karli Valt, öeldes, et tema arvates on saarlased sellise laeva saamise kuhjaga ära teeninud.


Parvlaev “Saaremaa”

Pikkus 97,8 m
Laius 18,5 m
Reisijaid – 690
Sõiduautosid – 160
Kiirus 16 sõlme

Print Friendly, PDF & Email