Kui vajad puhkuse ajaks transpordivahendit (3)

Kui vajad puhkuse ajaks transpordivahendit

Foto: Peeter Kukk

Suvi toob Saaremaale turistid. Kui turist saabub meile aga näiteks lennukiga või seilab mõnda sadamasse jahiga, tekib tal Saaremaaga põhjalikuma tutvumise soovi korral vajadus rentida autot.

Üritasime teha ülevaatlikku lugu kõigist autorendi võimalustest Kuressaares, aga saime jutule vaid Polarrendiga.
Astusime läbi Tallinna tänaval asuvast esindusest, kus meid võttis vastu müügijuht Ando Pulk (fotol).

Kuressaares suurim autorenditeenust pakkuv firma AS Sarbus rendib sõiduautosid Polarrendi kaubamärgi all. Autorenditeenus jaguneb kaheks: pika- ja lühiajaline rent. Rentimine kuni üheks aastaks on lühiajaline rent, pikaajalise rendi lepingud sõlmitakse isegi 5–6 aastaks. Sõiduautosid on firmal välja rentida 80. Neist suurem osa on antud rendile pikemaks ajaks. Ajakirjanik etendas autohuvilist klienti ja sai kõigile oma küsimustele ka korrektsed vastused.

Küllap on teil suvel tegemist palju?
Suveperioodil on meil põhiline lühiajaline autorent ja peamised kliendid on turistid, 98%. Auto rentimise eelduseks on krediitkaardi olemasolu. Aeg, mil turistid autosid rendivad, on aastatega väga täpselt paika loksunud. See algab jaanipäeva paiku ja kestab augusti keskpaigani. Lühiajaline rent on firma jaoks muidugi suhteliselt “raske sektor”, sest pidada aasta aega üleval autoparki, mida kasutatakse vaid paar kuud, ei ole võimalik. Selle tõttu olemegi üks osa firmast Hertz Eesti, mis pakub väga laia sortimenti transporditeenuseid.

Seega on siis tegemist mitme kaubamärgi esindamisega?
Lisaks Polarrendile esindame meie Saaremaal veel kahte suurt kaubamärki Hertz ja Europcar, seega on meie autodele pandud üsna karmid tingimused. Meie autod ei tohi olla vanemad kui kolm aastat ja läbisõit peab olema alla 100 000 km. Kui auto vanus või läbisõit on suuremad, saab auto rentida Polarrendi kaubamärgi alt ja palju soodsamate hindadega.

Kas on võimalik rentida autot ka suurema seltskonna tarbeks?
Lisaks sõiduautodele on meil võimalik rentida ka suuremaid autosid: pakkuda on 7-kohalised Chrysler Voyagerid ja 9-kohalised MB Vitod, mis on turistide hulgas populaarsed. Seda tüüpi autosid on soovitatav kindlasti varem ette tellida. Ehkki suvekuudel on põhiline autorent letirent, on siiski kindlam, kui auto on juba ette broneeritud.
Jaanipäeval on juhtunud sedagi, et oma auto jäetakse laevajärjekordade pärast Virtsu ja siis renditakse auto meilt. Pakume maakonnas ka auto n-ö ukse ette viimise teenust, Kuressaare linna piires on see tasuta.

Millistest hindadest võime rääkida?
Autorendi põhimõte on selline, et mida lühemaks ajaks võtad, seda rohkem päeva eest maksad. Kõige kallim on auto rentimine 1–2 päevaks, odavamaks läheb alates kolmandast päevast. Nädala jagu auto kasutamist on tellijale päevahinnas juba oluliselt odavam ja sealt edasi langeb päevahind veelgi. Näiteks neljaliikmelisele seltskonnale algab väikeauto Mitsubishi Colt rent 750 kroonist päevas. Me pakume ka kogu vajalikku lisavarustust, alates lapse turvatoolist, autokülmikust, talvel suusaboksidest ja lõpetades jalgrattahoidjate ja GPS-seadmetega. Pikemaajalise rentimise korral anname GPS-i tasuta.

Kuhu saab auto tagastada?
Hertzi esindajana pakume ka auto meie koostööpartnerite juurde jätmise teenust. Lisaks Tallinna, Tartusse ja Pärnusse jätmisele on võimalik auto jätta näiteks Stockholmi, Helsingisse, Riiga, Vilniusse, Kaunasesse, Varssavisse. Loomulikult on see lisatasu eest. Teenus on suhteliselt kallis ja eestlased seda üldjuhul ei kasuta. Küll aga võib näiteks Kuressaares jätta auto hotelli ette, sealt toome me selle ise ära. Auto väljastatakse täispaagiga ja tuleb ka tagastada täispaagiga. Kui tagastamisel paak täis ei ole, täidame selle lisatasu eest ise.

Mis saab siis, kui rentija satub liiklusõnnetusse?
Kõikidel autodel on kaskokindlustus ja ainukesena Saaremaal pakume ka super-kaskot. See tähendab seda, et väikese lisatasu eest on võimalik omavastutus nulli viia. Seda teenust kasutavad turistid hästi palju. Ükskõik millised õnnetused ka juhtuvad, on kõik meie lahendada. Kui on vaja teha politseile avaldus, viime kliendi kohale, kui klient on ise süüdi, ajame kindlustuspaberid korda, me ei jäta õnnetusse sattunud klienti omapäi.

Kas teilt on võimalik ka buss rentida?
On olemas bussi tellimise võimalus – busse me ei rendi, vaid osutame bussiteenust koos juhiga. Olemas on bussid, alates 18-kohalistest.

Print Friendly, PDF & Email