Kärla Kärg käis Porkuni pillaril

kärg : käre, kärje `musträhn`
Just selle murdesõna võttis Kärla muusikakooli ja laste tantsurühma ühendkollektiiv endale nimeks, et koos osaleda rahvusvahelisel laste folkloorifestivalil Porkunis Lääne-Virumaal. Pillar ise toimus üheksandat korda ja tänavune teema oli “Talu linnud ja kõik sellega seonduv”.

Meie oma kavas linnukasvatusest ei rääkinud, tutvustasime hoopis linde, kes Kärlal kodude ümber tiirutavad. Laval olid nii nonnid, kiitsakad kui ka riiukuked, laulsime Kärla kandi regilaule haraka ja kiiva tülist ning tikust ja varblasest.

Laste kiituseks peab ütlema, et nad said suurepäraselt hakkama ka improvisatsiooniga. Meil ei olnud sõnaline osa ette kirjutatud, iga kord kava läbi tehes olid uued mõistatused ja küsimused. Lapsed said hakkama nii pillimängu ja laulu kui ka tantsuga. Paul-Mark ja Sander esitasid suurepärase vareste kahekõne ning Joonas ja Kevin olid väga tublid riiukuked.

Pillaril jagub alati ka meisterdamist. Seekord valmistati pillarilindu ja tibusid, värviti mune ja tehti savitööd. Kuulsime ka mitmeid legende Porkunist, neist tuntuim on kindlasti jutustus Porkuni preilist ja tema õnnetust armastusest. Õhtul osalesid meie lapsed väga aktiivselt soome ja eesti tantsude-laulumängude õpitoas. Teisel päeval tutvustasid Veteema, Paevana ja Metsaema meile Porkunit. Kõige põnevam oli paadisõit järvel. Nii mõnigi sai ise aerutada, meie Joosep näiteks sõidutas järvel tervet paaditäit tüdrukuid.

Festival Porkuni pillar oli tore üritus. Õpetajad Imbi Kolk, Ülle Vallaste ja allakirjutanu on oma lastekollektiiviga Kärla Kärg väga rahul ja meie ühine arvamus on, et see ei jää meil ühekordseks ettevõtmiseks, vaid me kindlasti jätkame sellist toredat koostööd.

Virge Varilepp
Kärla valla kultuurijuht

Print Friendly, PDF & Email