SÜG ja KAK pääsesid pilootprojekti finaali

SÜG ja KAK pääsesid pilootprojekti finaali

HUVITAV: Žüriiliige ja projekti Eesti-poolne koordinaator (esiplaanil) Epp Adler hindab, mida põnevat on projekti raames tehtud.
Foto: Erakogu

Euroopa Liidu pilootprojekti “Mind Your Rights” raames toimunud konkursil osalenud 63 koolist üle Eesti valiti viie finalisti hulka Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna õpilaste ja Saaremaa ühisgümnaasiumi 6.a ja 7.b klassi tööd.

Õpilasi juhendasid õpetajad Maila Juns-Veldre ja Urmas Lehtsalu ning Ülle Mägi, Sirje Ess ja ajalooõpetaja Merje Oopkaup.
Projekti tulemusena loodi palju toredaid plakateid, luuletusi, pilte, videoid, kodulehti ja teisi infomaterjale, mis aitavad inimõigusi paremini lahti mõtestada ja näitlikustada.

Konkursi peaauhinna pälvis Tallinna Pae gümnaasium, teised neli finaali jõudnud kooli saavad materjalid, et teha oma kunstiõpetaja juhendamisel pannoo inimese põhiõigustest.
“Väga tublid on mõlemad [Saaremaa] koolid, täitsa uskumatu,” ütles reedel Kuressaares finalistide töödega tutvunud žüriiliige, projekti Eesti-poolne koordinaator Epp Adler MTÜ-st Headest.

Kuressaare ametikooli õpilastele meeldis Adleri sõnul just teemade arutelupool. “Nad kirjutasid luuletusi, esseesid ja siis neile meeldis, et nad õppisid aineõpetust koos kunstitööga. Kui lõpuks tuli välja plakat, siis meeldis neile väga see, et nad saavad oma tulemust ka näidata,” lausus Adler.

Uut põhiõigusi tutvustavat õppevahendit tutvustati pilootprojekti raames ainult viie Euroopa riigi 300 koolis — Eestis, Iirimaal, Kreekas, Rumeenias ja Tšehhis.
Mind Your Rights on uus õppevahend Euroopa põhiõiguste harta ja inimõiguste õpetamiseks ning mõeldud õpilastele vanuses 13–16. Projekt kestis novembrist jaanuari lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email