Kuhu minna

Kolmapäev, 9. juuni

KINO
Divas kl 17.30 ja kl 20.20 Robin Hood. Pilet 50.–

ÜRITUS
Spaahotellis Meri kl 13 Saare maakonna brändi rakendamise infopäev.
Mönusas Villemis kl 19 pokkeriturniir.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse saalis kl 16 avab ühisnäituse “Karala kiviaedade rüpes” grupp Saaremaa kunstiklubi naiskunstnikke. Maalide autorid Liia Peedu, Tähti Otstavel, Ilme Armuand, Maie Kupits ja Riina Saar on võtnud vaatluse alla ühe Saaremaa läänepoolsema küla – Karala. Kunstnikud alustasid maaliretki külasse möödunud aasta kevadel. Huvitavatest maaliretkedest sai möödunud sügisel kokku näitus Lümanda kultuurimajas, kus külarahvas sai 23 maalil näha oma koduküla maalijate vaatenurgast. Tänaseks on kunstnikel kogunenud Karala-teemalisi maale 40 ringis. Näitus jääb avatuks 1. juulini.

SPORT
Roomassaares purjetamise kolmapäevane seeriavõistlus. Korraldab Saaremaa Merispordi Selts.
Kuressaare staadionil TV 10 Olümpiastardi Saaremaa finaal. Korraldab KJK Saare.

Neljapäev, 10. juuni

KINO
Divas kl 19 Robin Hood. Seiklusfilm. Pilet 50.–

TEATER
Muhu muuseumis Koguval kl 19.30 Orissaare näiteringi etendus A. Hindi ainetel Mis juhtus Kihnu Jõnniga, kui “Manni” peal oli kotermann. Piletid 40 ja 25 krooni kohapeal.

ÜRITUS
Saaremaa ühisgümnaasiumis kl 18 taas vilistlaskoori proov, kuhu on oodatud kõik viisipidajad vilistlased ja õpetajad. Ja ikka selleks, et 25. juunil SÜG-i kokkutuleku aktusel üles astuda!
Spaahotelli Meri (Pargi 16, Kuressaare) I korruse konverentsiruumis kl 12–15 MTÜ Saarte Koostöökogu ja veterinaar- ja toiduameti (VTA) teabepäev “Toidutootmine kodustes tingimustes ja väikeettevõttes”. Teabepäeva viivad läbi VTA toiduosakonna spetsialistid Tiiu Rand, Katrin Valgma, Heidi Mägi ja Saaremaa veterinaarkeskuse spetsialist. Küsimused on oodatud eelnevalt aadressil: tiiu.rand@vet.agri.ee või sulvi.munk@skk.ee . Teabepäevale ootame nii kogenud kui ka alles alustavaid toidukäitlejaid, samuti inimesi, kes kodus juba üht-teist valmistavad, kuid pole julgenud oma ettevõtmist laiendada. Väga teretulnud on ka huvilised, kellel ehk juba on tunnustatud köök (nt majutajad, koolid jt). Lisainfo ja eelregistreerimine: Sulvi Munk, e-post info@skk.ee , tel 56 210 102. Üritus on tasuta.
Upal, Kuressaare ametikooli juures kl 11 veistenäituskonkurss “Saarte Viss 2010”. Vissikandidaadid astuvad rahva ette Sulev Mägi lõõtspillihelide saatel. Üritus on tasuta. Info Aive Sonets, tel 52 69 258.

TANTS
Divas DJ K. Lillimägi. Sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Sissepääs tasuta.
Veski trahteris kl 20 Saarte pärimuskultuuri õhtu: laste folkloorirühm Sõluk Mustjalast.

SPORT
Aste staadionil Saaremaa MV jalgpallis, kl 19 Kaarma VC vs Torgu.


Üleskutse

E. Vilde muuseum kutsub lapsi ja noori reisielamusi kirja panema

Lastekaitsepäeval algatas Eduard Vilde muuseum lastele mõeldud reisijuttude kirjutamise konkursi “Minu reisielamused”.

Tänavu tähistab Eduard Vilde muuseum kirjaniku 145. sünniaastapäeva. Kunagise rännumehe juubeli auks korraldab muuseum reisijutukonkursi lastele ja noortele. Sel viisil soovime ergutada tänapäeval palju reisivaid lapsi ja noori märkama kultuuride, linnaruumide ja rahvuste erinevusi ning oma kodukandi omapära. Sama oluline on oma tähelepanekute kirjapanemise oskus.

Konkurss algas 1. juunil ja lõpeb 31. oktoobril. Võistlustööd võib saata postiga E. Vilde muuseumisse või elektroonselt vilde@linnamuuseum.ee .
Väärikad auhinnad on välja pannud Meriton Hotels Group OÜ ja Viimsi Tervis / Grand Rose SPA, MATKaSPORT OÜ, Regio AS, Tallinna Linnamuuseum ja Looduse Omnibuss.

Kairi Toomet
muuseumijuht

Print Friendly, PDF & Email