Primus trumpas Tesmani üle

Kuressaare linnuse vallide renoveerimise töö parima rahalise pakkumusega endale saanud AS Tesman jäi tööst ikkagi ilma ja kümneid miljoneid väärt leping läks ehitusfirmale Primus PR.

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa ütles, et riigihanke komisjon diskvalifitseeris Tesmani neljapäeval, kuna firmal puudub piisav töökogemus massiivsete maakivist müüride renoveerimisel.
“Tingimustes oli nõutud kolme töö kogemus, Tesmanil tuli kokku vaevalt üks,” sõnas Püüa.

Vaidlus vallide renoveerimise riigihanke tulemuse üle sai alguse Primus PR-i vaidest, milles viidati Tesmani objektijuhi muinsuskaitse tegevusloa kehtivusaja lõppemisele. Teine ja tõsisem süüdistus oli see, et Tesmanil ei olevat muinsuskaitsealuste objektide renoveerimiseks piisavalt kogemust.
Tesmanil on diskvalifitseerimise otsuse vaidlustamiseks aega reedeni.

Tesmani juht Lembit Soe on varem korduvalt kinnitanud, et tegi riigihankel parima pakkumuse ega kavatse tööst niisama lihtsalt loobuda.
Endel Püüa tõdes, et Primuse pakkumine on rahaliselt kallim, kuid samas ei välistanud ta, et mitu aastat kestva renoveerimise käigus võib ette tulla üllatusi, mis korrigeerivad kindlasti ka tööde maksumust.

Print Friendly, PDF & Email