Kuhu minna

Teisipäev, 8. juuni

KINO
Divas kl 17.30 ja kl 20.20 Robin Hood. Seiklusfilm. Alla 12-a mittesoovitatav. Pilet 50.–

Kolmapäev, 9. juuni

KINO
Divas kl 17.30 ja kl 20.20 Robin Hood. Pilet 50.–

ÜRITUS
Mönusas Villemis kl 19 pokkeriturniir.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse saalis kl 16 avab ühisnäituse Karala kiviaedade rüpes grupp Saaremaa kunstiklubi naiskunstnikke. Maalide autorid Liia Peedu, Tähti Otstavel, Ilme Armuand, Maie Kupits ja Riina Saar on võtnud vaatluse alla ühe Saaremaa läänepoolsema küla – Karala. Küla iseloomustavad vanad looklevad kiviaiad ja kordaseatud uued koduhoovid. Kunstnikud alustasid maaliretki külasse möödunud aasta kevadel. Suvel käidi korduvalt külaga lähemalt tutvumas ja maalimas. Huvitavatest maaliretkedest sai möödunud sügisel kokku näitus Lümanda kultuurimajas, kus külarahvas sai 23 maalil näha oma koduküla maalijate vaatenurgast. Tänaseks on kunstnikel kogunenud Karala-teemalisi maale 40 ringis. Näitus jääb avatuks 1. juulini.

SPORT
Roomassaares purjetamise kolmapäevane seeriavõistlus. Korraldab Saaremaa Merispordi Selts.
Kuressaare staadionil TV 10 Olümpiastardi Saaremaa finaal. Korraldab KJK Saare.


Ürituse eelinfo

Torupillid, veetrummid ja tulevärgimuusika

Need on mõned märksõnad, millega võib iseloomustada Kuressaare Suvemuusikat 2010. Tulemas on neli kontserti.
Avakontserdil 13. juunil astub üles ligi 60-liikmeline sümfooniaorkester, mille koosseisus mängivad noored muusikaõppurid Tallinna ja Kuressaare muusikakoolist. Esitatavat kava saab ühendorkester eelnevalt lihvida ühises paaripäevases harjutuslaagris.

Kava on mitmekülgne ja huvitav – alates barokist kuni biitliteni, sekka tuntud meloodiaid filmimaailmast. Eraldi tasuks kindlasti mainida ettekandele tulevat G. F. Händeli kuulsat “Kuninglikku tulevärgimuusikat”. Orkestrit juhatavad Ott Kask ja Matis Männa.
Tallinna muusikakooli sümfooniaorkester on oma kontsertreisidel esinenud Soomes, Itaalias, Poolas ja Prantsusmaal. Kooli 65. juubeli pidulikul kontserdil Estonia kontserdisaalis 2009. aasta sügisel esines orkester koguni 70-liikmelisena koos kooli vilistlastega.

27. juunil esineb ansambel RO:TORO. Tegemist on väga omanäolise ja põneva ansambliga, mis on tegutsenud neli aastat, välja andnud kaks CD-d ja esinenud arvukatel folkmuusikafestivalidel nii Eestis kui ka laias maailmas. Ansambel kasutab oma loomingus eesti torupilliviise, ühendades neid improviseeriva saksofoni, rokkiva kitarri ja täiesti ainulaadsete vee-trummidega.

4. juulil annab kontserdi Kuressaare publikule juba eelmisest aastast tuttav Tartu bigband koos solisti Kreet Stubenderiga. Kava kannab pealkirja “Heeringas ja sidrunipuu”. Kõlavad mitmed eesti muusika varasalvest pärinevad lood tunnustatud saksofonisti, arranžeerija ja orkestrijuhi Siim Aimla seadete ja ka originaalloomingu näol. Ning kindlasti kuuleb mõnd toredat mereteemalist lugu (millele vihjab kava pealkirigi).

18. juulil esineb Kuressaare Linnaorkester koos võluva Meribel Müürsepaga, kellega koostöö sai orkestril alguse sel aastal. Kaks aastat tagasi esitas Meribel Suvemuusika raames laule Marilyn Monroe repertuaarist, esinedes koos saksofonikvartetiga SaxEst. Seekordki tulevad esitusele mitmed Monroe poolt kuulsaks lauldud hitid, lisaks maiuspalad eesti muusikast ja big-bändi standarditest. Linnaorkestrile on värsket muusikalusti lisanud uuenenud rütmigrupp Mihkel Koppel ja Priit Arge. Nagu tavaks, ei puudu ka üllatusnumber.

Kuressaare Suvemuusika projekti toetavad Kuressaare linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja Kuressaare Kultuurivara. Projekti kunstiline juht on Matis Männa.
Kontserdid toimuvad pühapäeviti algusega kell 18 pargi kõlakojas ja on kõigile tasuta. Olete oodatud!

Print Friendly, PDF & Email