Eesti hobune esitluseks valmis

Eesti hobune esitluseks valmis

HOBU ASTUS USINASTI MÖÖDA TEED: Kas kogu tõde Eesti hobusest? Reedel Kihelkonnal esilinastuv film “Eesti hobune” annab sellele vastuse.
Foto: Repro

Reede õhtul kell seitse esitlevad produtsent-stsenarist Aivar Kallas ja režissöör-operaator Alar Allas Kihelkonna rahvamajas huvilistele äsjavalminud dokumentaalfilmi “Eesti hobune”.

68-minutiline videoülevaade võtab kokku rahvuslikuks uhkuseks peetava põlistõu põhilised tunnusjooned, tuues välja sellegi, et Eesti hobune kuulub endiselt ohustatud tõugude hulka.
Ingliskeelne variant filmist on mõeldud kogu maailma hobusesõpradele, näitamaks ühe väikerahva püüdlusi oma armastatud hobusetõu säilitamisel ja tutvustamisel.

Autorite arvates on reedel esilinastuv film senistest samateemalistest kõige kokkuvõtlikum, andes vaatajaile väikesekasvulisest vilkast ja krapsakast suksust põhjaliku ülevaate.
Aivar Kallase sõnul andis filmi tegemiseks algtõuke hiljaaegu välja antud ingliskeelne hobuste entsüklopeedia, kus on ka artikkel Tori tõust. See on selge vihje, et Tori hobuse kirjeldus on võetud kusagilt venekeelsest kirjandusest. Praktiline kogemus näitabki seda, et Eesti hobusest ei teata maailmas eriti midagi.

Kuigi Eesti hobust peetakse tema väiksuse ja tasase loomu tõttu laste ja naiste hobuseks, püüavad filmitegijad tõestada, et see loom on võimeline väga paljudeks tõsisteks asjadeks. Filmi üheks eesmärgiks peavad selle autorid hobusekasvatusele Eestis uue hoo andmist.

Filmi tarvis salvestati üle viie tunni intervjuusid nii saarlastest kui ka hiidlastest hobusekasvatajatega, ka eestlannast ratsasporditreeneriga, kes tegutseb Araabia Ühendemiraatides, ning Eesti, Soome ja Rootsi hobusekasvatusspetsialistidega. Salvestati ka mitu tundi erinevaid ratsaspordivõistlusi ja vaadati läbi üle tuhande arhiivifoto.
Film valmis MTÜ Saare Taluelu ja ENVIZ OÜ koostöös ja PRIA turuarendusprojekti toel.

Print Friendly, PDF & Email