Jurna turismitalu sai uue võimsa rookatuse alla (14)

Jurna turismitalu sai uue võimsa rookatuse alla

NAGU POSTKAARDIL: Jurna turismitalu uus katus on pererahva sõnul justkui omaette vaatamisväärsus.
Foto: Peeter Kukk

Turismitalu endine, vaevalt 18 aastat tagasi ehitatud rookatus tuli täies ulatuses välja vahetada, sest töö oli omal ajal pisut kehvasti tehtud.

Turismitalu omanik Mati Tarvis rääkis Saarte Häälele, et eelmine katus ehitati 1992. aastal, mil oli murdeline aeg ja häid töömehi raske leida. “Vanad mehed ei jaksanud enam katusele minna ja uued katusemeistrid ei olnud veel peale kasvanud, kes hästi teha oleksid osanud,” põhjendas peremees. Siiski leiti toona Sõrvest kaks katusemeistrit.

“Eks ta vähe kehvakene tuli. Otseselt läbi sadama seni veel hakanud ei olnud, aga nii viie aasta pärast ilmselt oleks juba läbi ka tulnud,” märkis Tarvis. Et aga praegu on hinnad ehitamiseks Tarvise sõnul sobivad, siis otsustati ühes perenaise Airiga, et saagu, mis saab – katus tuleb kohe ära vahetada.
Tõsist töötegemist jagus peremehe sõnul napilt kuu aega ning nüüdseks on majal täiesti uus ja ütlemata võimas rookatus. “Mehed olid 10–12 tundi katusel ja tempo oli ikka väga kiire neil. Mul oli sünnipäev 25. mail ja siis ühtäkki oligi selleks kuupäevaks valmis,” naeris Mati Tarvis.

Uut katust peab ta aga suisa omaette vaatamisväärsuseks. “See on ikka nii kihvt, et ma julgustaksin kõiki, kel jõudu ja jaksu seda ehitada, kindlasti rookatuse kasuks otsustada,” kinnitas Tarvis. Korralikult ehitatud rookatus peaks majaperemehe sõnul vastu pidama 60–100 aastat.

Print Friendly, PDF & Email