Jänes kutsub Vene kolleegi ooperisse

Kultuuriminister Laine Jänes saatis kutse oma Venemaa kolleegile Aleksandr Avdejevile, kutsudes teda tänavustele Saaremaa oope-ripäevadele.

Ministeeriumi pressiesindaja Katrin Arvisto ütles Saarte Häälele, et kuna tänavuste Saaremaa ooperipäevade peaesineja on Stanislavski ja Nemirovitš-Dantšenko nimeline Moskva akadeemiline muusikateater, mis jõuab siia Eesti ja Vene kultuurikoostööleppe raames, ja teatri külalisetendusi Saaremaal toetavad nii Eesti kui ka Vene kultuuriministeerium, siis tegi Laine Jänes Avdejevile Saaremaale tuleku ettepaneku juba eelmisel sügisel toimunud Moskva-visiidil.

Tagasisidet, kas minister Avdejevi päevakava võimaldab tal Saaremaa ooperipäevadel osaleda, praeguseks Eesti kultuuriministeeriumisse veel jõudnud ei ole.
Tänavu kolmandat korda toimuvatele Saaremaa ooperipäevadele kutsub ka Venemaa portaal travel.ru, pannes klassikalise muusika sõpradele südamele, et suvi on parim aeg külastada Saaremaad ja veeta oma puhkus ooperit kuulates, ning märkides, et Stanislavski ja Nemirovitš-Dantšenko nimelisel Moskva akadeemilisel muusikateatril on kavas Saaremaale tuua nii Verdi “Traviata” kui ka Puccini “Madam Butterfly”.
Tänavusuvised Saaremaa ooperipäevad toimuvad 19.–24. juulini.

Print Friendly, PDF & Email