Saarlannal kahtlus presidendi tütrelt väljapressimises (15)

Riigiprokuratuur kahtlustab 17-aastast saarlannat president Toomas Hendrik Ilvese tütrelt miljonitesse kroonidesse ulatuvas väljapressimises.

Kuressaare perekond leidis ennast eile hommikul äkitselt kui šokeerivast krimifilmist, kui viis politseinikku nende elamise läbi otsis, võttis kaasa arvuti ja pidas tundide kaupa kinni perepoja 17-aastast tüdruksõpra.
Läbiotsimine korraldati Marientali elurajoonis asuvas elamises eile hommikul ja pereliikmetele Saarte Hääle andmeil politsei mingeid täpsemaid selgitusi ei jaganud.

Millega tegelikult tegu, sai Eesti avalikkus teada riigiprokuratuuri eilse pressiteate vahendusel: “Politsei- ja piirivalveameti kriminaalpolitsei osakonna töötajad kuulasid täna kahtlustatavana üle 17-aastase tütarlapse seoses suures ulatuses väljapressimisega Eesti Vabariigi presidendi vanemalt tütrelt.”

1992. aastal sündinud Juulia Kristiine Ilves on president Toomas Hendrik Ilvese teine laps esimesest abielust psühholoog Merry Bullockiga.
Väljapressimisteated jõudsid president Ilvese tütreni mai esimeses pooles ning tänaseni koguti piisavalt tõendeid isiku kahtlustatavana ülekuulamiseks, vahendas riigiprokuratuuri pressiesindaja.
Õiguskaitseasutuste kinnitusel on presidendi tütar olnud väljaspool reaalset ohtu.

Prokuratuur lisas, et kriminaalmenetluse huvides ei pea nad võimalikuks avaldada täiendavat informatsiooni kahtlusaluse isiku, tema võimalike motiivide ja tegutsemisviisi kohta.
Saarte Hääle andmeil kuulati eile üle veel üks 20-aastane Kuressaare elanik, 17-aastase kahtlusaluse neiu sõber.
Riigiprokuratuuri avalike suhete juht Kadri Põldaru kinnitas Saarte Häälele, et läbiotsimine noormehe Kuressaare kodus tõepoolest toimus, kuid poiss ei ole kahtlusalune.

Noormehe isa, juristiharidusega mees, kelle nime Saarte Hääl esialgu ei avalda, viibis eile ise mandril ega ei ole jõudnud ennast juhtunu üksikasjadega täpsemalt kurssi viia. Küll aga teab ta pereliikmete jutu järgi, et politseinikud otsisid nende kodust sülearvutit.
“Kavatsen asja ajada ametlikku teed pidi,” kinnitas mees, et on eile toimunud läbiotsimise ja lapseohtu neiu kinnipidamise menetlusnormide osas kahtleval seisukohal. Näiteks oli puudulikult vormistatud läbiotsimisprotokoll.

Mees lisas, et end politseiameti töötajatena tutvustanud korrakaitsjad käitusid läbiotsimise ajal üleolevalt, soovitades tema abikaasal prillid muretseda, kuna ta ei näinud lugeda liialt kaugelt näidatud töötõendit.
Pere sai sisulist infot läbiotsimise tagamaade kohta alles Kuressaare politseijaoskonnaga suheldes, kust kinnitati, et läbiotsimise läbi viinud meeskond tuli mandrilt.

Print Friendly, PDF & Email