Vargad virutasid kraami 42 000 eest (1)

Vargad virutasid kraami 42 000 eest

TAGAUKSE KAUDU: Selle väikese tagaukse kaudu viisid vargad ööpimeduses ära pererahva tööriistad. Ukse kõrval kärul olnud puudelõhkuja jäi õnneks alles.
Foto: Peeter Kukk

Ööl vastu 12. maid tungisid vargad Valjala vallas Sakla külas otse elumaja akende all olevasse kõrvalhoonesse ja varastasid sealt tööriistu 42 500 krooni väärtuses.

“Nad ründasid tõenäoliselt garaažiuksest sisse, aga seal ei olnud mul midagi, sest asjad olid hoopis tagumises ruumis, aga nad murdsid sisse ka sinna,” rääkis peremees Mati Sild, kelle kuurist viidi kolmapäeva öösel ära kõik vajalikud tööriistad: mootorsaed, ketid, trimmerid, ketiteritajad, kompressor, peale selle uued kalamehekummikud, kummiülikond, kiivrid ja kõik metsavarustus.

“Kõik, mis vähegi ette juhtus, isegi kännukangutaja, aga see oli neil hiljem maha kukkunud,” ütles Sild, kes varahommikul ärgates vargust kohe ei avastanudki, sest sissetungijad olid ukse taas sulgenud.
Sild on päris kindel, et vargaid oli mitu, sest neid raskeid asju üksi majast nii kaugele ei vea. Varastatud asjade seas oli ka 60-liitrine kütusenõu, millel vaid üks sang.

“Nad vedasid kraami tagant-uksest tee äärde ja seal panid siis asjad auto peale,” arvas Sild, kelle sõnul oli varastel kindlasti ka taskulamp, mille valguses kõik asjad segamini soriti.
Kurvaks teeb peremehe see, et teised külamehed on toonud talle ikka oma asju parandada ja seegi kord võttis varas kaasa ka kaks võõrast saagi.
“Eks mul tuleb need nüüd kinni maksta,” ohkas ta. Peremees võis veidi rõõmu tunda vaid varastel kahe silma vahele jäänud puulõhkumismasinast, mis majapidamisse õnneks alles jäi.

Mõned asjad jäeti tee äärde maha

Kiiresti tegutsema pidanud vargad jätsid mõned hoonest välja veetud asjad ka tee äärde maha. “Vend läks hommikul tööle ja hõikas, et kuule, Mati, sul on midagi kadunud,” rääkis peremees, lisades, et osa asju oli veetud tee äärde auku. Sealt leidis ta oma ketaslõikuri ja ühe vana sae.

Aastaid bussijuhina töötanud Matile ei ole juhtunu paraku esimene kord, kui ta varaste ohvriks on langenud. “Ei möödu ühtegi aastat, ilma et keegi poleks üritanud kütust varastada,” märkis Mati, meenutades kõige enam mällu sööbinud juhtumit, kui tal tuli hommikul bussiringile minna ning lapsed ootasid kooli või lasteaeda sõidutamist.

Mati läks bussi, kuid mootor ei käivitunud ja nullis oli ka kütusenäit. Peremees teadis, et kodus õnneks kütust on ja tormas kuuri seda tooma. Kanistritäit kütust paaki valades said ta varbad aga bensiiniseks ning ta taipas, milles asi. Varas oli jätnud bussi alla paagi korgi kõrvale mälestuseks võtmekimbu ja välgumihkli, mis kahjuks ei aidanud neid tuvastada.

Mati kahtlustab isegi, et seegi kord võis tegemist olla samade varastega, kes on varem käinud bensiini võtmas, aga päris kindel ta selles olla ei saa.
Politsei on juhtumi uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust.

Print Friendly, PDF & Email