Saarte Suvekarika esimene etapp seljataga

Juba kaks päeva enne Karujärvel toimuma pidanud Eesti Saarte Suvekarika esimest etappi hakkasid Saaremaale vurama suured hobuseautod, et saada hobustele paremaid ööbimiskohti. Kahjuks ei jõudnud kohale kõik registreeritud võistlejad, kuid väga tugeva tasemega oli võistlus siiski.

Eelmisel laupäeval antigi stardipauk MTÜ Saare Taluelu ja Hiiumaa ratsaspordi klubi eestvedamisel läbi suve kestvatele karikavõistlustele.
70 cm takistustega sõidus võitis kiireima ja vigadeta sõiduga esikoha Reinu talu ratsutaja Mari-Ann Udeküll hobusel Rooma ja tõusis sellega ka saarte karikavõistluste liidriks, teise koha saavutas Hiiumaa ratsutaja Kadi Nurs hobusel Fakiir, kolmas oli Elis Kukk Pegasusel (Kõljala tall).

90 cm kõrguste takistustega sõidus lõpetas parimana Kadi Nurs Fakiiril, talle järgnesid Kristi Vilu Pateetikal Viljandimaa ratsaklubist ja kolmandana jällegi Kadi Nurs, kuid sedapuhku oma teisel võistlusratsul Ahtosel.
Saarte karikavõistluste arvestusse läinud sõitudest oli kõrgeim 110 cm kõrgune ümberhüpetega parkuur, mis tähendab, et takistustega raja vigadeta läbinud võistlejad peavad raja läbima veel kord, kuid seekord on hüpete järjekorda muudetud ning otsustavaks saab parkuuri läbimise kiirus ja tõkete vigadeta ületamine.

Selles sõidus osutusid parimateks tuntud eesti ratsutajad Ivo Ots ja Catlin Vatsel. Ivo ratsutas end tänu kiiretele pööretele ja osavatele hüpetele esimeseks Alžiiriga ja kolmandaks Orlandoga. Catlin läbis samuti ümberhüpped vigadeta, kuid platseerus kehvema aja tõttu teisele kohale.
Esimese võistluspäeva lõpetas 120 cm kõrguste takistustega tõusva raskusega sõit, kus tõkked läksid järjest kõrgemaks ja kurvid raja läbimisel raskemaks. Kiireim eksimusteta võistleja oli Maris Suuster Rilanal Hiiumaalt, talle järgnesid Andres Udeküll Calcylil Parkuuri ratsaklubist ja Liina Vaher Vandaalil Saaremaalt.

Pühapäeval osutus 95 cm kõrguste tõketega võistlussõidus jällegi parimaks Kadi Nurs Fakiiril, talle järgnesid eelmiselgi päeval auhindu noppinud Kristi Vilu ja Mari-Ann Udeküll.
Kavas oli ka atraktiivne tünnisõit, kus hobusel tuleb läbida kolmnurka asetatud tünnidest rada, kus iga tünni ümber tuleb teha ring. Täiskiirusel ja pealtvaatajate ergutuskisa saatel galopeerivate hobuste ratsanikest tuli esikohale Martina Rihkrand Memory-Lane’il, teiseks jäi Miina-Eliise Udeküll Aroomil ja kolmandaks Jaagup Kallas Etapil.

Aasta aastalt on tulemused läinud paremaks ja seekord oli võistlus nii tasavägine, et ilma elektroonilise ajavõtusüsteemita ei oleks olnud võimalikki võitjat välja selgitada, ütles tünnisõidu korraldaja Aivar Kallas.
115 cm kaheosalise parkuuri paremateks krooniti Kristi Vilu Pateetikal, Andres Udeküll Calcylil ja Ivo Ots Doradol. Parima saarlasena oli kuues Martina Rihkrand.

Grand prix’ 125 cm takistustega rada oli põhisõidule kohaselt raske ja põhiparkuuri suutis vigadeta läbida vaid kaks võistlejat kokku kolmel hobusel: Andres Udeküll Calcylil ja Ekspressil ning Maris Suuster Rilanal, mõlemad RSK-st Parkuur. Ümberhüpetel Udeküll Calcyliga ei eksinud ja tõusis kiirusega liidriks, Ekspressiga tuli neljandal takistusel lati maha ajamine ja tulemuseks neli karistuspunkti.

Viimasena startinud Maris Suuster Menzol pidanuks raja läbima puhtalt ja kiiresti, et võita esikoht. Sõidu lõppedes seisid tablool aga numbrid, mis asetasid Suusteri puhta sõiduga teisele kohale.
Saarte Suvekarika järgmine etapp toimub juuni alguses Hiiumaal. Ootame kõiki võistlema ja kaasa elama.

MTÜ Saare Taluelu

Print Friendly, PDF & Email