Puhkajate meelisrand saab suvehooajaks korda

Puhkajate meelisrand saab suvehooajaks korda

Foto: Peeter Kukk

Keskranna rannaala on praegu küll veel pilliroopuhmaid täis ning liivgi on paiguti klibune ja kõva, kuid hiljemalt juuni alguseks lubab Kaarma vald suvitajate meeleheaks ranna korda teha.

Kuigi veel eile nägi rand välja pisut nukker ja tühi, algavad siin lähipäevil hoogsad korrastustööd, kinnitas Saarte Häälele Kaarma vallavanem Margus Mägi. “Uurisin just valla spetsialistide käest ja öeldi, et adru, mille meri on kaldavette uhtunud, on juba välja tiritud ja kuivab rannaliival,” rääkis ise parasjagu puhkusel olnud vallavanem Mägi.

“Kohe, kui adru on kuiv, veetakse see minema ja vahetult pärast seda algab kohe rannaliiva sõelumine,” kinnitas ta. Lisaks liivasõelumisele ja adrukoristamisele jagub rannas töid rohkemgi. “20.–21. mail läheme RMK-ga kohapeale ülejäänud asju kindlaks tegema, mis kordategemist-parandamist vajavad,” lubas Mägi. “Kui randa viiv trepp on näiteks korrast ära, tuleb see kindlasti korda teha, ja seal on ka laudteid, mis vajavad sättimist,” lisas ta. Niisamuti vajavad ilmselt korrastamist käimlad, riietumisputkad ja prügikastid. “Kõik selle teeme koos RMK-ga korda.”

Täpset kuupäeva, mil rand värske väljanägemise on saanud, ei osanud vallavanem eile siiski veel öelda. “Ka täna on nii ilus ilm, et rand võiks tegelikult juba korras olla, aga hiljemalt juuni alguseks peab see kindlasti korras olema,” oli Mägi veendunud. Et rand terve suve kena püsiks, on vallavanema sõnul ette nähtud, et liiva tuleb sõeluda vähemalt kahel korral. “Eelarves on meil ranna korrashoiuks 50 000 krooni,” tõi Margus Mägi välja vallavalitsuse tänavuse panuse.

Vallavanema sõnul pole unustatud ka kunagist kohvikuhoonet, mis on juba pikka aega tühjalt seisnud, kuid rannahooajaks sellele elu sisse puhuda ilmselt siiski ei õnnestu. “Uus omanik (Preste Grupp OÜ – toim) tahtis seda laiendada, kuid minu teada ei saanud ta selleks luba,” sõnas Mägi ja soovitas täpsema info saamiseks pöörduda abivallavanem Urmas Sepa poole. Sepp kinnitas vallavanema sõnu, kuid temagi ei osanud öelda, mis hoonega edasi saab. “Tean, et omanik soovis sinna juurdeehitist, kuid ei saanud keskkonnaametilt selleks luba,” ütles Urmas Sepp.

Print Friendly, PDF & Email