Lustjala mängumaa perenaine kõrvaldas noorteprojekti raha (17)

Lustjala mängumaa perenaine kõrvaldas noorteprojekti raha

USKUMATU LUGU: Nii väikestele kui ka suurtele rõõmsaid ja meeldejäävaid üritusi korraldanud Katrin Karu on projektikaaslaste silmis osutunud ebaausaks inimeseks.
Foto: Peeter Kukk

Läinud suvel päikseliselt alanud projekt “Oleme koos”, millega loodeti lähendada erivajadusega lapsi ja noori ning “tavalisi” noori, võttis uskumatu pöörde enne jõule, kui selgus, et projekti kontol olnud raha on haihtunud. Tänaseks on abi saamiseks pöördutud ka politsei poole.

Sõbraprojekti arvepidamise eest vastutanud Lustjala mängumaa perenaine Katrin Karu oli konto sisuliselt tühjaks teinud, kandes raha väikeste summade kaupa kas tema endaga seotud mittetulundusühingu või isiklikule kontole.

“See oli tal võimalik, sest pangas oli projektijuhi nõusolekut vaja alates 3000 kroonist, ülekantud summad olid aga alati väiksemad,” rääkisid projekti kaasatud inimesed Saarte Häälele. “See on alatuse tipp!” sõnas projektile “Oleme koos” abikäe ulatanud naine, kelle jaoks on uskumatu, et nii toredate ideede ja pealtnäha positiivse imidžiga inimene võib nõnda käituda. 
“Eks ma olen ise ka ikka natuke süüdi, et inimest niimoodi usaldasin,” märkis projektijuht Tom Rüütel. Rohkem Rüütel juhtunut kommenteerida ei saa, kuna uurimine on käimas.

Kõik teised projekti osapooled on hämmingus. “Oleme püüdnud viis kuud asja rahulikult ajada, kuid tulemusteta, oleme saanud vaid katteta lubadusi,” ütles endine linnavalitsuse lastekaitsespetsialist Helle Kahm, kelle teada on 10 000 krooni kontole ka tagasi kantud, kuid 70 000 ikka puudu. Asjale ametliku käigu andmine ehk siis politsei poole pöördumine ei ole olnud projektis osalejate jaoks eesmärk omaette. Nende jaoks on peamine, et õiglus jalule seataks.

Euroopa Noorte Eesti büroo juhataja Reet Kost ütles Saarte Häälele, et ehkki programmi Euroopa Noored nõukogu on Saaremaa noorte “Oleme koos” projekti kõrgelt hinnanud juba seda rahastades, siis tulenevalt asjaoludest (projektirahade võimaliku väärkasutuse juhtumi selgitamiseni), on peetud vajalikuks projekt käesoleva aasta 22. märtsil peatada. Seda on tehtud ka soovist kaitsta projektiga seotud noori.

Segadusi varemgi

Enamik inimesi, kes on Katrin Karuga asju ajanud, on imetlenud teda kui suurepärast ideede generaatorit ja projektikirjutajat, kes valdab projekti kirjutamist täielikult ning ka inglise keel on tal suus. Ometigi ei ole kõik Karu kaastöölised pärast esimesi kokkupuuteid temaga enam nii positiivselt meelestatud. Ehk on siin ka põhjus, miks vahvad projektid on saanud küll kauni alguse, kuid seejärel kadunud unustusehõlma.

“Tulin enne ära, kui asi päris jamaks läks,” tunnistas Saarte Häälele Lustjalas lastele batuudihüppeid õpetama pidanud Heiko Kull, kelle põhimõtete vastu oli batuudiga “kohe ja kiiresti” raha teenima hakata. “Ta viskab välja idee, kutsub rahva kohale ja siis peavad kõik teised tegema,” märkis üks teine Lustjalaga koos projekte teinud inimene, lisades, et Katrin Karu võiks suurepäraselt pidada ideede kontorit ja projekte kokku kirjutada, kuid rahast tuleb ta kaugel eemal hoida.

Katrin Karu ise juhtunut enne tulevast teisipäeva Saarte Häälele kommenteerida ei soovinud.

Print Friendly, PDF & Email