Pöide vald soovib Kaitseliidu maad endale

Pöide vallavanem Jüri Linde pöördus Kaitseliidu ülema kolonelleitnant Raivo Lumiste poole palvega anda Pöide vallale tähtajatuks tasuta kasutamiseks Pöide külas olev 1,12 hektari suurune Malevamäe kinnistu, kuna tegemist on maaga, mis on oluline kohaliku terviseraja arendamiseks.

“Nimetatud katastriüksus piirneb Pöide kiriku kogudusele tagastatud maaga ning seda läbib Ida-Saaremaal hästi tuntud Pöide terviserada, mida on hooldanud MTÜ Pöide Spordiselts,” märkis Linde, kelle sõnul ei saaks Kaitseliidu maata terviserada edaspidi arendada ega kasutada. “Eriti kui see läheb eraomanike kätte.”

Malevamäe kinnistu asub Linde sõnul terviseraja sõlmpunktis, siin asuvad stardi- ja finišipaigad ning see on raja kõige liigendatuma reljeefiga paik. “Usun, et ka kohalikud kaitseliitlased saaksid terviserajal oma füüsilist suutlikkust parandada, mis tähendab, et Pöide terviserada toob kasu ka vabatahtlikule riigikaitseorganisatsioonile,” ütles Linde, lisades, et ehkki Kaitseliidu kinnisvara arengukava näitab Malevamäe kinnistut kui hetkel kasutuseta maa-ala, käib seal siiski tegevus, mis on praegu lepingutega vormistamata.

Kaitseliit plaanib Saare maakonnas müüa kümme tagastatud kinnistut, mille eest loodetavad 875 000 krooni on kavas kasutada Kuressaares Allee tänaval asuva staabihoone, ajaloolise Kaitseliidu Kodu renoveerimiseks. Malevamäe kinnistu väärtuseks on 10. juunil 2008 hinnatud 15 000 krooni.
Eilse tööpäeva lõpuks Saarte Häälel Kaitseliidu ülema seisukohta teada saada ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email