Sakla Kuldpagar 2010 on Malle Kreis

Sakla Kuldpagar 2010 on Malle Kreis

KULDPAGAR 2010: Sakla külaarengu seltsi juhatuse liige Agnessa Sepp (vasakul) annab 2010. aasta Kuldpagarile Malle Kreisile üle auhinna.
Foto: Ivika Laanet

Laupäeval kuulutati neljandat aastat järjest emadepäeva eel toimunud Sakla saialaadal “Igal perel oma leib, igal lapsel oma sai” teistkordselt välja Kuldpagar 2010. Kolmest iseküpsetatud leivast, kuuest saiast ja pirukatest hindasid laada külastajad parimaks Malle Kreisi küpsetatud leiva.

“Õde tõi mulle juuretise, siis ma hakkasingi ise tegema. Alates oktoobrikuust teen iga nädal leiba,” ütles Kangruseljalt pärit Malle Kreis, lisades tagasihoidlikult, et ega tal leivavalmistamiseks mingit erilist retsepti olegi.
Lisaks AS-i Saare Leib toodangu, taimede, olme- ja riidekauba müügile sai teoks ka lastevanemate algatatud heategevuslik müük, millega koguti raha Valjala põhikooli 3. klassi suvise ekskursiooni tarbeks. Kokku saadi üle 600 krooni.

Sakla külaarengu seltsi esimees, Valjala kooli õpetaja Kersti Püüding kutsus kõiki osalema traditsioonilisel laadaloteriil, kus võitis iga loos. Loosivõitudeks olid Sakla kandi tragide naiste näputööd, raamatud, tassid jpm. Terve päev oli avatud kohvik, kus oma küpsetisi pakkusid naabrid Väljakülast, tegusad kokandushuvilised naised Malle Koivisto ja Suleima Tikka.

Põnev näitus oli kokku pandud külainimeste vanadest mänguasjadest, kus vanim lelu pärines aastast 1953. Mänguasju oli seal igasuguseid – nii pehmeid kui ka karvaseid, vanu puust autosid, erinevas suuruses ja materjalist nukkusid, plastmassist kosmonaute, kiikhobuseid jpm. Kokku on eksponaate üle 300. Näituse koordinaator on kohalik raamatukoguhoidja Agnessa Sepp, kunstnik Kersti Püüding. Väljapanek jääb Sakla seltsimajas üles kaheks kuuks. Peale lelunäituse on samas väljas ka Saaremaa muuseumi rändnäitus “Saaremaa muuseumid”.

Sakla saialaada idee algataja ja üks korraldajatest Linda Raad ütles, et jäi laadapäevaga üldiselt rahule. “Mul on väga hea meel, et rahvast käis juba hommikust peale. Aga arvan, et meil tuleks rohkem arendada oma saia- ja leivaliini, sest inimesed nõuavad seda,” sõnas Raad, kelle arvates ei tuleks saialaadal rõhku panna mitte niivõrd taidlusprogrammile, kuivõrd just saia- ja leivasöömisele ning ostmisele-müümisele. Kindlasti saab Raadi sõnul laadal tulevikus olema ka oma laadatola.

Seekord sisustasid õhtuse järelpeo Tornimäe rahvamaja taidlejad.
Kuldpagari tiitel anti välja teist korda ning varem on selle pälvinud AS Nasva Pagar.

Print Friendly, PDF & Email