Muhu sotsiaalkeskuse ehitustöödel lootus jätkuda

Eelarve suurenemisest põhjustatud finantsvaidluste tõttu kolm kuud seisnud Muhu sotsiaalkeskuse ehitusel on tekkinud lootus, et tööd jätkuvad.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles Saarte Häälele, et Facio Ehituse AS on lubanud reedeks esitada kommentaarid Muhu vallavalitsuse koostatud sotsiaalkeskuse muudatus- ja lisatööde kalkulatsioonile. Ehitaja ei ole seni soostunud tellijale lahti seletama enda esitatud lisa- ja muudatustööde eelarvet. Lisaks sai Muhu vald ehitajalt lubaduse korrastada ehitusplats.

Erimeelsused tellija ja ehitaja vahel said alguse möödunud aasta lõpus, kui riigihankel veidi enam kui 14,2 miljoni krooniga (pluss käibemaks) odavaima pakkumise teinud Facio Ehituse AS küsis muudatus- ja lisatööde eest täiendavalt 2 647 176 krooni (pluss käibemaks).
Raido Liitmäe sõnul ei ole välistatud, et tellija osa lisatööde eest ka tasub. “Et ükski projekt ei ole algul ilmselt sada protsenti täiuslik, siis on kindlasti töid, mis on vajalikud ja mida me oleme nõus aktsepteerima, kui mõlemapoolsed kokkuleppehinnad on olemas,” sõnas vallavanem.

Muhu sotsiaalkeskus, mis peaks valmima oktoobri lõpuks, on graafikust maas hinnanguliselt kaks kuud. Praeguseks on valatud vundament ja laotud pisut müüre, määratud tähtajaks hoonet ilmselt valmis ei jõuta.

Print Friendly, PDF & Email