Tormi tõttu on soovitatav Hiiumaale sõita Saaremaa kaudu

Väinamerel puhub kirdetuul kuni 20m/s, mistõttu parvlaev Harilaid on sunnitud jääma seisma Rohuküla sadamasse. Laevaliiklus Rohuküla-Heltermaa liinil on sellega tormi tõttu katkenud. Triigi- Sõru liinil aga liiklus praeguse seisuga toimib.

Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles, et Harilaid sai sooritada tänahommikused väljumised kell 6.30 Rohukülast ja kell 8.30 Heltermaalt. Vahepeal on tormituul aga oluliselt tugevnenud ning sildumine muutunud Harilaiule ohtlikuks. Kuna asjaolude kokkujuhtumisel on ka parvlaev Muhumaa liiklus sadamaohutuse tõttu erakorraliselt peatatud, on praegu paraku laevaliiklus Hiiumaa ja mandri vahel katkenud.

“Kohe, kui Saarte Liinid on lõpetanud sadamatööd Muhumaa sildumiskais Heltermaal, käivitab Muhumaa uuesti laevaliikluse, vastasel juhul püüame teha lisareisi Triigi-Sõru liinil,“ lausus Hiiuväin.

Hetkel toimib laevaliiklus Triigi-Sõru liinil ilmale vaatamata viperusteta, kuid tuule tugevnemisel võib liiklus ka seal katkeda. Tänaseks on graafikus veel reisid kell 14.00 Sõrult ja kell 15.30 Triigist. Eriolukorrast lähtuvalt on Väinamere Liinid tänaseks täiendavalt planeerimas lisareise Sõrult kell 17 ja Triigist kell 18.30 – lisareisid toimuvad juhul, kui ilmaolud lubavad ja kui parvlaev Muhumaa ei ole selleks ajaks veel saanud liinile naasta. Kuivastu-Virtsu liinil on liiklus graafikujärgne.

Print Friendly, PDF & Email