Maavalitsus võttis Lohi asemel Ruhnu liinile sõitma Arabella (1)

Kuigi veel eelmise nädala lõpul teadis seni Ruhnu liinile pakutud Lohi laeva omanik Jarmo Viitanen, et Saare maavalitsus sõlmib liinilepingu Sailing Pointiga, teatas maavalitsus eile, et sõlmis lepingu hoopis FIE Lauri Kiviraiga, kelle Arabella Ruhnu liini sõitma hakkab.

Lohi soomlasest omanik Jarmo Viitanen rääkis neljapäeval Saarte Häälele, et pole maavalitsusest enam midagi kuulnud ja et tema laeva vastu pole enam huvi üles näidatud.

“Ma kipun arvama, et neil on rahalised probleemid, miks muidu on seni sõlmimata nii leping kui ka maksmata deposiit,” arvas Viitanen.
Eile teataski Saare maavanem Toomas Kasemaa, et Ruhnu laevaliini teenindamiseks 30. aprillil siiski leping sõlmiti, kuid mitte Sailing Pointiga, vaid FIE Lauri Kiviraiga. Seega hakkab Roomassaare–Ruhnu vahet alates 7. maist kuni 1. novembrini sõitma reisilaev Arabella. Pärnusse alus aga ei sõida.

“Sailing Point langes meil välja, sest paraku ei tahtnud ükski pank seda rahastada,” põhjendas Kasemaa, miks otsustati Lohist loobuda. “Lauri Kivirai ja Arabella on aga ka varem seda liini sõitnud.”
2010. aasta suveperioodil teeb Arabella Roomassaare–Ruhnu liinil ühtekokku 30 reisi. Laev väljub reedeti Roomassaarest kell 10 ja Ruhnust kell 17. Juunist kuni augustini lisandub teisipäevane reis.

Uue liinilepingu puhul häirib ruhnlasi ühenduse puudumine Pärnuga. Ruhnu vallavolikogu esimees Ariina Kollomi ütles, et ilmselt ei muutu enne midagi paremaks, kui riik on Ruhnu tarvis uue laeva ehitanud. Seda, et laevaühenduses ka sel aastal midagi paremuse poole ei lähe, võis Kollomi sõnul aimata kohe pärast seda, kui riigihange läbi kukkus.  

Turistide vastuvõtuga tegeleva Liise talu perenaine Luise Maria Jõers tõdes, et Pärnu- suunalise laevaliikluse puudumisest on väga-väga kahju, pigem oleks võinud ära jääda laevareisid Roomassaarde.
“Sel aastal, kui laev käis Pärnu vahet või ka Munalaiu vahet, oli tõsiselt hea ja mitte keegi ei virisenud,” kinnitas Jõers. “Olime vist liiga hea eluga ära hellitatud ja nüüd, kus tuli selline tagasiminek, on see väga valus,” lisas ta.

Selgitamaks välja, milline peaks parim ühendus Ruhnu saarega üldse välja nägema, tellib maavalitsus ühistranspordiuuringu.

Kertu Kalmus, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email