St Ola sõukruvi rikkus ilmselt karm talv (7)

Eelmisel reedel teatas AS Saaremaa Laevakompanii, et parvlaev St Ola vigastas end päev varem Kuivastu sadamas.

Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk ütles seejärel Meie Maale, et St Ola vigastus võis tekkida Kuivastu sadama kehva töö tõttu.
AS-i Saarte Liinid juhatus lükkas nimetatud väite kategooriliselt tagasi ja märkis, et sadama tellimusel tegi Meremõõdukeskus OÜ Kuivastu sadamas laupäeval täiendavad sügavusuuringud ja sonarülevaatuse, kus tuvastati, et sealsed sügavused vastavad nõuetele.

Lisaks ei leitud laevade sildumis- ja manööverdusalas mingeid laevale ohtlikke objekte. Parvlaeva St Ola tehnilise rikke põhjuseks võisid Saarte Liinide teatel olla hoopis rasked talvised jääolud, kuid selle teeb nende kinnitusel kindlaks kas kindlustus või kohtujuurdlus.

Saarte Liinide ja Saaremaa Laevakompanii vahel on sõlmitud leping, et kui ühel osapoolel tekivad probleemid ja süüdlaseks võib osutuda teine pool, siis tuleb need probleemid fikseerida kohe kahepoolse kirjaliku aktiga, millele on alla kirjutanud nii laevakapten kui ka sadamakapten. Saarte Liinide teatel kõnealusel korral seda ei tehtud.

Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk ütles Oma Saarele, et tegemist on osapoolte omavahelise küsimusega, mis ei oleks üldse pidanud meediasse jõudmagi.

Print Friendly, PDF & Email