Linnateatri suvetüki “Kivikuningad” lavastab Tiit Palu

Suvel juuli lõpus toob Kuressaare Linnateater vanas heas “sissemängitud” paigas Kuressaare sadamaaidas lavale vastse suvetüki “Kivikuningad”, mis põhineb n-ö saarte pärimuslugudel. Lavastaja on Pärnu Endla pealavastaja Tiit Palu, kunstnik Silver Vahtre.

Teksti on kirjutanud Silvia Soro, pidades seejuures silmas just Kuressaare Linnateatrit, selle asukohta ja publikut. “Aga lugu ei jää võõraks teistelegi. Tööpealkiri on hetkel “Kivikuningad”, kuid rõhutan, et tegemist ei ole lastelooga,” lausus linnateatri direktori asetäitja loome alal Aarne Mägi, kelle sõnul peaks see lugu olema arusaadav kõigile, kes Saaremaast, Muhust ja ka teistest Eesti Läänemere saartest lugu peavad.

22. aprillil kohtus Aarne Mägi Saaremaa Spa Hotels omaniku Prits Liblikuga, kes andis loa teatrile ka sellel suvel sadamaaidas tegutseda. Mägi sõnul renti omanik sadamaaida eest ei küsi, teater on vaid kohustatud Eesti Energiale tasuma kulutatud elektrienergia eest. Uues suvetükis mängivad linnateatri “oma mees” Hannes Prikk, Andres Raag Tallinna Linnateatrist, Merle Palmiste Eesti Draamateatrist ja veel paar näitlejat.

Juba mais saavad aga lapsed Kuressaare linna sünnipäevanädalal näha liikluseteemalist lavalugu “Tänav”, mida esialgu mängitakse kolmel korral Kuressaare Linnateatris. Lavastuses on tegevad Hannes Prikk ja Rauno Kaibiainen, keda teatripublik mäletab vaimuka tandemina eelmise aasta suvelavastusest “Igavene kapten”, siis veel linnateatri direktor Piret Rauk ja Liisa Saaremäel Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Augusti teisest poolest alustab teatris proovidega lavastaja Heiti Pakk ning sügiseks jõuab lavale Arthur Milleri “Hind”. “Häämeel on sellest, et selles loos teeb kaasa Guido Kangur,” sõnas Aarne Mägi. Ta lisas, et sügisel alustatakse ka uue lastelavastuse proovidega, milleks on selle aasta algul Aarne Mägi sulest näidendiks vormunud lugu “Värviline kummut”.

Print Friendly, PDF & Email