Laevaühendus Läti ja Gotlandiga sai uuringuteks rahastuse

Mitteametlikel andmetel eraldas Interreg IV programm Ventspilsi vabasadama juhitavale projektile “Ühendades Gotlandi, Ventspilsi ja Saaremaa jätkusuutliku arengu nimel” üle 21 miljoni krooni.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles Oma Saarele, et programmi mänedžer Igors Udodovs saatis programmi juhtpartnerile Ventspilsi vabasadamale kirja, milles teatab, et Interreg IV juhtkomitee on teinud positiivse rahastamisotsuse, kuid kuni protokolli allkirjastamiseni on see info mitteametlik. Seega ei ole eraldatav summa veel n-ö lukku löödud, kuid kuuldavasti on selle suurus 1,4 miljonit eurot ehk enam kui 21 miljonit krooni.

Ühisprojektiga luuakse eeldused kolme atraktiivse turismipiirkonna paremaks turundamiseks ja turismialase koostöö edendamiseks.
Sellega peaks kaasnema ka kommertsalustel käivituv laevaühendus, ütles Urve Tiidus.

Projekti tegevuste hulgas on olulised integreeritud transpordiühenduste väljaselgitamine Rootsi, Läti ja Eesti vahel lülina Euroopa Liidu ühtses transpordisüsteemis; ühise rahvusvahelise platvormi loomine jätkusuutliku turismi edendamiseks; innovatiivsete äri- ja turundusstrateegiate väljatöötamine ja elluviimine; huvitavate turismitoodete ja -teenuste loomine ning turismisektori ettevõtjatele koolituste läbiviimine.

Print Friendly, PDF & Email