Kiiruskaamerad tabasid minister Tamkivi kihutamas (8)

Kiiruskaamerad tabasid keskkonnaminister Jaanus Tamkivi auto Paidesse veevärgi avamisele kihutamas. Kuigi Tartu maanteele üles seatud kiiruskaamerad trahvi veel ei tee, saadab politsei kihutamiselt tabatutele sellest teavitava kirja.

Et süsteem töötab hästi ja kohtleb kõiki ühe mõõdupuuga, näitavad kas või neli paberit, mis saabusid sel nädalal reformierakondlase Jaanus Tamkivi juhitava keskkonnaministeeriumi postkasti, kirjutas Eesti Päevaleht. Neist tuleb välja, et keskkonnaministeeriumile kuuluv Volvo XC70 jäi 1. aprilli lõunatundidel lühikeste vahedega koguni nelja Tallinna–Tartu maantee kiiruskaamera punakalt plinkiva silma ette.

“Olin autos ja sõit läks valitsuse pressikonverentsilt Paidesse, kus toimus suure europrojekti lõpetamine,” tunnistas minister Tamkivi. Kuna selle päeva ürituste kava ähvardas kokku joosta, saigi ministri sõnul kiirustatud, et esinduslikul lindilõikamise üritusel õigel ajal kohal olla.
Tamkivi rõhutas, et ta ei kiirustanud ebaseaduslikult – aja võitmiseks lubas ta roolis olnud autojuhil käiku lasta ministrile eraldatud nn alarmkaardi.

“Saan soovitada kolleegile ainult paremat ajaplaneerimist,” lausus Tamkivi Paidesse lindilõikamisele kiirustamise kohta siseminister Marko Pomerants.

Print Friendly, PDF & Email