Ametikool ehitab linna uue õppehoone

Kavandatav ettevõtluserialade õppehoone rajatakse praeguse spordisaali asemele Kohtu tänaval. Milline uus hoone välja nägema hakkab, ametikooli rahvas veel ei tea, ja ideekonkurss korraldatigi selleks, et arhitektidelt kõikvõimalikke põnevaid lahendusi saada.

“Meil on olemas omapoolne lähteülesanne ja muinsuskaitse eritingimused, millest arhitektidel tuleb lähtuda,” rääkis ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme.
Teada on see, et uude hoonesse tuleb ettevõtluserialade õppebaas, kuhu kuuluvad kujundustööde klass, täiesti uue õppekavaga 3D-visualiseerija õppeklass ning õpetajate ja õpilasfirmade tööruumid.

“Meie visioon näeb ette, et vanast laohoonest ja uuest juurdeehitisest peaks moodustuma üks hoone ühise sissepääsuga,” sõnas Kereme. “See peaks tulema kahekorruseline, harmoneeruma olemasoleva keskkonnaga ja sobima hästi miljöösse,” täpsustas ta.
Lisaks on koolil soov saada majale suur aatrium, kus saaks edaspidi eksponeerida õpilaste töid, korraldada näitusi ja mis oleks koolirahvale ka puhkeruumi eest. Hoone kogupind peaks jääma 500 ruutmeetri kanti.

Ideekonkursile esitatavate töödega tuleb lahendada olemasoleva paekivist laohoone rekonstrueerimine nahatööde õppetöökojaks, praeguse spordisaali asemele disaini- ja kujundustööde õpperuumide ehitamine, siduda rekonstrueeritavad hooned omavahel ning sobitada need ka tänava ja kooli siseõue parklaga.
Niisamuti tuleb leida lahendus jalakäijate ja sõidukite liikumiseks hoonekompleksi ümbruses, pinnakatte kujundus, haljastus, piirded ja valgustus.

Arvo Kereme avaldas lootust, et uue hoone ehitamisega võiks pihta hakata juba 2011. aasta alguses ning seega jääksid kõik reaalsed ehitustööd tulevasse aastasse. “Valmida võiks see (uus maja – toim) ideaalis 2011 sügisel uueks õppeaastaks.”
Ettevõtluserialade õppebaasi rajamist toetab täielikult Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ning Arvo Kereme sõnul on kogu projekti eelarve 10 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email