Ülikiire internet jõuab esmalt Kaarma valda

Ülikiire internet jõuab esmalt Kaarma valda

KAART: ELA SA

Saare maakonnas ehitatakse esimeses järjekorras ülikiire interneti võrk välja Kaarma vallas, Sikassaarest alates kuni Kaarma ja Kaubi külani ning Aste suunas kuni Kärla valla Sauvere külani välja (kaar-dil näidatud punasega ümbritsetud sinise joonega).

Eesti Lairiba Arenduse (ELA) Sihtasutuse veetav projekt EstWin jõuab võrgu projekteerimise ja ehituseni Saaremaal alles mitme aasta pärast, ütles Oma Saarele ELA SA projektijuht Toomas Kallaste.

Tema sõnul kestab võrgu projekteerimine ja ehitus kokku poolteist aastat ja Saaremaa osas praegu hanget veel välja kuulutatud ei ole.
Hange hõlmab fiiberoptiliste võrkude ja muude liinirajatiste rajamiseks vajalikke geomõõdistustöid, tehnilise projekti koostamist, projekti kooskõlastamist ja maakasutuse seadustamist, materjalide hankimist ja ehitustöid.

Projekti EstWin raames rajatakse lairibavõrk asulate keskustesse ning sealt edasi ehitavad juurdepääsuvõrgud ja paigaldavad vajalikud seadmed juba kohalikud sideettevõtjad.
Aastaks 2015 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis haarab kõik asulad Eestis. Selle tulemusena peab 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutustest asuma võrgule lähemal kui 1,5 km. Oma eesmärgi saavutamiseks tuleb sihtasutusel järgneva viie aasta jooksul paigaldada üle 6000 km optilisi kaableid ja luua üle 1400 võrguühenduskoha.

Print Friendly, PDF & Email