Sirje Salong annetas saadud preemia Kihelkonna koolile (53)

Vabariigi aastapäeval Kihelkonna aasta kodaniku preemiana vallalt 5000 krooni saanud Sirje Salong otsustas saadud raha koolile annetada.

Kihelkonna vallavolikogu esimehe Rene Reinsoo sõnul on tegemist kauni žestiga, kui inimene saadud preemia suurest lahkusest edasi annetab.
Ta märkis, et Kihelkonna volikogu andis valla aukodaniku tiitli välja kolmandat korda ning koos tunnistusega käib tiitli juurde ka 5000 krooni suurune preemia.

“Pidulikul vabariigi aastapäeva kontsert-aktusel, kus tiitel ja preemia proua Sirje Salongile üle anti, andis ta selle omakorda annetusena üle Kihelkonna koolile, et kooli õppenõukogu otsustaks, kuidas kõige paremini raha laste heaks kasutada,” rääkis volikogu esimees Rene Reinsoo Oma Saarele. “Värske aukodaniku südamlik tegu pälvis suure aplausi,” tunnustas Reinsoo Salongi teguviisi.

Sirje Salongil endal tulid auhinnaraha loovutamisest rääkides pisaradki silma, kuid sugugi mitte kurvastusest, vaid rõõmust Kihelkonna koolilaste tubliduse üle.
“On tõsi, sai tehtud,” kinnitas värskelt aasta kodaniku tiitliga pärjatud Sirje Salong. “Mina olen ju Kihelkonna inimene ja need on meie oma kooli lapsed, miks ma ei peaks neid toetama,” tunnustas Salong oma teoga eelkõige kohaliku koolipere pühendumust ja head tööd.

“Tahan, et meie kool säilib ja meie lapsed on ju nii tublid… tahtsin neid sel moel tänada ja muidugi õpetajaid ka,” põhjendas ta oma üllast tegu.

Print Friendly, PDF & Email