Linn loobus liikluse piiramisest (3)

Kuressaare linnavalitsuse liikluskomisjon otsustas, et lumevallide vahel kitsaks jäänud tänavaid ühesuunaliseks siiski ei muudeta, sest plaan oleks võinud liikluse veelgi rohkem segamini paisata.

“Komisjon otsustas, et liikluskorraldust muutma ei hakata,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri Oma Saarele pärast komisjoni koosoleku lõppu.

Ta tõi välja, et tänavate ühesuunaliseks muutmiseks kuluks muuhulgas väga palju lisamärke, millega kaasneks omakorda veelgi kulutusi. “Ühtlasi tekitaks see kuuks-pooleteiseks – nii kaua, kui seda suurt lund veel on – tänavatel ilmselt liigset segadust. Ei ole mõtet liiklust segi ajada, sest inimeste harjumusjõud on suur ja lühiajaliselt uusi korraldusi sisse viia ei ole mõttekas,” põhjendas Saluri kitsaste tänavate ühesuunaliseks muutmise kavast loobumist.

Tema sõnul eeldab linn ikkagi, et autojuhid on üksteise suhtes tähelepanelikud ja mõistvad ning kitsastel tänavatel valitakse vastav sõidukiirus.
Kuigi Kuressaare tänavate liiklusskeem otsustati endiseks jätta, otsustas komisjon, et järgmisel nädalal alustab Kuressaare Linnamajandus siiski ristmike, jaotustänavate ja ülekäiguradade vaatevälja laiendamist, et vältida ohtlikke olukordi.

”See tähendab täiendavat lumevedu ristmike, ülekäiguradade ja jaotustänavate juures, sest mõnel pool tuleb vallid liiklusohutuse nimel kas madalamaks lükata või osalt ära vedada,” selgitas Silver Saluri.
Kui suurt väljaminekut täiendav lumekuhilate äravedamine linnale tähendab, selgub tema sõnul siis, kui ülevaade tehtust olemas. Seni on linnal lumetõrjele kulunud miljoni krooni ringis.

Print Friendly, PDF & Email