Kelmuses kahtlustatav Arvi Salong on tagaotsitav (11)

Kelmuses kahtlustatav Arvi Salong on tagaotsitav

Foto: Politsei

Saaremaa mees Arvi Salong, keda on varem karistatud Kihelkonna vallamaja seifi lõhkumise ja pika vanglakaristusega Lihulas relvastatud pangaröövi eest, on nüüd Raplamaal tagaotsitav kelmuse eest.

“Ta hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest, mis on seotud kelmusega,” ütles Oma Saarele Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja Hedy Tammeleht.
Seetõttu palub Rapla politsei kriminaalteenistus kõigil, kellel on teavet Arvi Salongi (40, fotol) asukoha kohta, helistada tel 110 või Rapla politseijaoskonna telefonil 48 92 910.

Arvi Salong on Kihelkonnalt pärit mees, kes on viimase kümmekonna aasta jooksul ajalehtede krimiuudistesse sattunud korduvalt. Esimest korda eelmise aastatuhande lõpul, mil teda karistati koduvallas vallamajja sissemurdmise ja seifi lõhkumise eest. Toona tingimisi.
2000. aasta aprillis mõisteti Salong Lääne maakohtus süüdi relvastatud pangaröövis, mille ta oli toime pannud Lihula Ühispanga kontoris. Karistuseks 7,5 aastat vangistust.

Mees ise ja ta kaitsja väitsid, et kuritegu pandi toime väljapressimise tõttu. Nimelt oli kaks aastat varem Virtsus sadamahoonest varastatud seif ja politseinikud olla Salongi väitel temalt sellekohast ülestunnistust nõudnud. Seetõttu läinudki mees viimases hädas Lihulas pangakontorit röövima, et ähvardajatele Saaremaale 40 000 krooni viia.

Print Friendly, PDF & Email