Ivar Piterskihh pälvis vabariiklikul kõnevõistlusel Oraatori auhinna (1)

Eile Põltsamaa ühisgümnaasiumis toimunud üleriigilisel kõnevõistlusel Kuldsuud Põltsamaal 2010 pälvis eripreemia Kuressaare gümnaasiumi abiturient, 12.e klassi õpilane Ivar Piterskihh, kelle juhendajad olid Merle Rekaya ja Marit Tarkin.

“Tase oli väga kõrge, žüriil oli väga keeruline,” ütles kõnekonkursi üks korraldajatest Sirje Ääremaa, lisades, et eripreemia – Oraatori auhinna – andis Ivar Piterskihhile üle ürituse patroon, riigikogu esimees Ene Ergma.
Ivar Piterskihh ise ütles, et ta lootis esimese kolme hulka tulla, aga jäi siiski neljandaks.

“Tase oli väga ühtlane, väga huvitav oli kuulata inimeste erinevaid ja häid mõtteid, tase oli, nagu žüriiliikmed rõhutasid, väga kõrge,” lausus ta.
Oma esimeses kõnes rääkis Ivar Piterskihh meedia kolletumisest ehk kollase meedia vohamisest ning teine kõne oli teemal, mis oli kõigil ühine – kas sunniviisiline töö teeb laisa virgaks.

Žüriisse kuulusid Margus Oro, Kuldsuu 2001 Tanis Kulp, Kuldsuu 2009 Karl Kull, näitejuht Keiu Kess ja riigikogu esimees Ene Ergma.
Konkursil osalejaid oli kokku 11. Saaremaalt osalesid vabariiklikul kõnevõistlusel veel Maarjo Tänav-Tänak ja Taavi Meier Kuressaare gümnaasiumist.

Print Friendly, PDF & Email