Lümanda vald jagas preemiaid

Teisipäeval toimunud ja vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul kontsert-aktusel Lümanda kultuurimajas tunnustati 2009. aasta tegijaid ja anti üle elutööpreemiad.

Hariduspreemia pälvis Lümanda põhikooli kauaaegne emakeele ja kirjanduse õpetaja ning õppealajuhataja, üks valla järjepidevuse kandjatest Liia Raun. Kultuuri alal said tunnustuse Lümanda kultuurimaja noorte segarühm ja nende vanemad. “See rühm on koos tantsinud juba aastaid, osaletud on kahel tantsupeol. Rühm on väga ühtne ning laste vanemad on olnud proovide ja esinemiste korraldamisel väga suureks toeks,” põhjendas Lümanda vallavanem Jaanika Vakker.

Spordi alal pälvis tunnustuse noorpurjetaja Hardo Niit, kes kuulus 2009. a Optimist-klassis purjetajana Eesti koondisse ja osales Euroopa meistrivõistlustel, saavutades eestlastest parima koha. Hooaja kokkuvõttes oli Niit Eestis teine. Hardo Niit on alati esindanud oma kooli ja valda ka teistel spordialadel.
Parima ettevõttena sai tunnustuse osaliseks OÜ Saare Foods, mis annab vallas tegutsevatest ettevõtetest valla suurima tööhõive ja maksutulu. Külaelu edendajaiks tunnistati perekond Kuus – Lümanda keskuses omaalgatuslikus korras taastatud kiviaia ja muude heakorratööde organiseerimise eest.

Elutööpreemiad said Lümanda põhikooli kõige kauaaegsem direktor, kohaliku kultuuri- ja seltsielu edendaja Hermilde Part, kes tähistab 9. märtsil 80. juubelisünnipäeva, ning kauaaegne kultuurielu eestvedaja ja tantsujuht Linda Elisabeth Laht, kes saab 21. märtsil 85-aastaseks. Elutöö preemiatena anti üle vallavanem Jaanika Vakkeri õmmeldud lapitekid, üks valla vapivärvides ja teine Kihelkonna seelikuääre värvides.
Tunnustati ka laulu- ja tantsupeol osalenud Lümanda valla taidluskollektiivide juhte ja nende abilisi, ning maavalitsuse teeneteplaadi saanud Urve Vakkerit.

Print Friendly, PDF & Email