Väikesed viiulisõbrad sõbrapäeval linnateatris

Sõbrapäeval kogunesid väikesed viiuli- ja tšellosõbrad Kuressaare Linnateatri Valgesse saali, et mängida juba traditsioonilisel Kuressaare muusikakooli sõbrapäevakontserdil. Noori muusikuid oli kuulama tulnud saalitäis muusikasõpru, no sada oli neid küll.

Õpetaja Laine Sepa praeguste keelpilliõpilaste kõrval näitasid oma mängu endised “Sepapoisid” – Johannes ja Heldur-Harry Põlda. Vendi saatis klaveril Lea Leiten ning nende esituses võis kuulata Dancla “Variatsioone” ning Paganini “Campanellat”.

Kava oli üles ehitatud vaheldusrikkalt – kõrvu päris esimesi samme muusikamaailmas tegevate poiste-tüdrukutega esinesid need, kes pillimängu juba mitmed aastad õppinud. Põnevaks tegi kontserdi ka kava – seal võis leida päris mudilaste esituses palasid nimetustega “Talleke”, “Kitseke”, “Kukeke”, “Jalakäija” ja “Neli keelt” (esitajateks Hilda Marie Loel, Ehard Kuusk, Maru Varavin, Paula Arnis ja Albert Leppik) kui ka põnevat Perlmani “Iisraeli kontserti” Karl Jõgi esituses.

Seda, kui tore on koos musitseerida, näitasid vennad Uudo ja Karret Sepp (nende esituses kõlas rahvalik meloodia “Long, long ago”) ning õde-venda Aili ja Andres Allas (Rubinšteini “Meloodia”). Märkimata ei saa jätta ka väga tublisid viiulipiigasid Eva Arnist (Seitzi “Kontsert”), Ida Johanna Loeli (Küchleri “Kontsertiino”) ning Katre-Liis Võhmat (Papini “Teema ja variatsioonid”).

Kui kontserdi alguses astus üles Laine Sepa keelpilliansambli põhikoosseis, siis lõpetuseks olid laval kõik 13 poissi-tüdrukut, väikseim neist äsja viieseks saanud. Nelsoni “Swingalong” ning Radanowicsi “Päevalilled, nelgid ja roosid” kõlasid orkestri mõõtu välja andva koosseisu esituses uhkelt ning lisasid meeleolu rõõmsasse sõbrapäeva.
Kuressaare keelpillilaste kontsertmeistriks oli Tiina Rätsepp.

Print Friendly, PDF & Email