Anti kätte Saaremaa fondi stipendiumid

Anti kätte Saaremaa fondi stipendiumid

TÄNU: Saaremaa fondi stipendiaadid Piret Kaasik (vasakul) ja Maret Martinson tänasid omaltpoolt fondi liikmeid ning lubasid, et saadud toetus läheb asja ette.
Foto: Egon Ligi

Saaremaa fondi poolt välja antavate traditsiooniliste õppiva pere stipendiumite kõrval anti tänavu esmakordselt üle ka fondi ühe asutaja, Peeter Palu nimeline stipendium.

Teisipäeval Kuressaares Villa Smaragdis kokku 80 000 krooni väärtuses stipendiume jaganud Saaremaa fondi esindaja Jüri Saar märkis, et alati on hea selliseid üritusi läbi viia.

Ühe kolmest õppiva pere stipendiumist saanud Piret Kaasik ütles, et see on tore, kui vahel tunnustatakse ka täiesti tavalisi inimesi, kes pole millegi väga silmapaistvaga hakkama saanud. Lisaks Tallinna ülikooli rakendusliku sotsiaaltöö magistrandile Piret Kaasikule said 10 000 kroonise stipendiumi ka sama eriala õppur Maret Martinson ning Tauno Ligi ja Kariine Rifki pere, kus mõlemad õpivad Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžis väikeettevõtlust.

Nendele kolmele tunnustusele lisaks asutati sel aastal esmakordselt ka mullu meie hulgast lahkunud Peeter Palu nimeline stipendium suurusega 25 000 krooni, millele omalt poolt lisas sama suure stipendiumi ka Tallinna Sadam. Palu stipendiumi pälvis Kaarel Kruusmägi ja Tallinna Sadama stipendiumi Kaarel Nõgu.

Jüri Saar ütles, et Peeter Palu teened Eesti sadamate ja merenduse arengus on suured. Seetõttu antakse ka temanimeline stipendium välja just mereharidust õppivatele noortele.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand lisas, et ettevõtte juhatus ei kahelnud hetkegi, kui neile tehti ettepanek ürituses kaasa lüüa.
Kaljurand pani stipendiaatidele südamele, et kui haridus käes, siis ei jätaks nad sellega tegelemist unarusse.

“Ning kui peeglisse vaadates tuleb tunne, et võiks ka kedagi teist õpetada, siis ärge hoidke ennast tagasi,” märkis Kaljurand, kes ütles, et Peeter Palu roll oli suur ka oma kogemuste edasiandmisel tänastele merenduse ja sadamatega seotud inimestele.

Saaremaa Fond asutati 2001. aastal Peeter Palu, Jüri Saare ja Vjatšeslav Leedo poolt heategevuslikul eesmärgil.

Print Friendly, PDF & Email