Tuulikud saavad kahepeale 140 (1)

Tuulikud saavad kahepeale 140

KOKKU 140: Vennad Jüri ja Ülo Tuulik detsembris Kuressaare linnateatri hoone 10. sünnipäeval.
Foto: Peeter Kukk

Täna kell 18 algab Kuressaare Linnateatris esmaspäeval 70-aastaseks saavate kaksikvendadest kirjanike Ülo ja Jüri Tuuliku autogrammitund. Kell 19 astuvad Tuulikud linnateatris publiku ette.

Kuressaare Linnateater on juubilaridele pühendatud õhtu nimetanud “Kahepeale kokku 140”. Saarlasedki saavad endale täna osta nii Jüri kui Ülo Tuuliku äsjailmunud raamatuid.
Näitlejad Piret Rauk, Aarne Mägi ja Hannes Prikk loevad Tuulikute loomingut. Jüri Tuulik teadis öelda, et Abrukast peaks Maaligi jääteed mööda Kuressaarde tulema.
Eile õhtul olid kaksikvendadest kirjanikud juba väikeses ootuseärevuses.
“Rambipalavikku veel sees ei ole. Tallinnas läks kõik väga kenasti. Loodame, et Kuressaares läheb samamoodi,” ütles Jüri Tuulik.

Kolmapäeval tähistati Tuulikute juubelit Tallinnas kirjanike majas.
“Tallinnas oli Tuulikute sõpru ja kirjanike loomingu austajaid väga palju kohale tulnud. Kõik ei mahtunud saali äragi. Hinnanguliselt oli inimesi kohal 150 ringis. Neist kolmandik oli sunnitud püsti seisma, kuna toole kõigi jaoks lihtsalt ei jätkunud. Sündmus oli väga pidulik ja liigutav,” hindas kirjanike majas toimunut muusik Rein Orn.

Akordionist Rein Orn ja kitarrist Toomas Tang musitseerisid tallinlastele juubilaride palvel, mängides teada-tuntud rahvalikke viise. Täna võtavad nad Tuulikute õhtul pillid kätte Kuressaare Linnateatris.
Kirjanike majas esitas Jüri Tuuliku loomingut näitleja Aarne Üksküla ja Ülo Tuuliku raamatutest luges katkendeid Roman Baskin.

Huvilised said osta Ülo Tuuliku kordustrükina ilmunud raamatu “Sõja jalus” ja Jüri Tuuliku romaani “Vares”, hiljuti ilmavalgust näinud “Aprillipõrsa” ja ka räimeraamatu. Samas said raamatusõbrad oma armastatud kirjanikelt raamatuisse autogrammi.
Vendadest Tuulikutest pikemalt homses Oma Saares.

Print Friendly, PDF & Email