Pealinna naised hakkavad Muhus taksot sõitma

Kaks Tallinnas tegutsenud naistaksojuhti on pöördunud Muhu vallavalitsuse poole sooviga hakata Muhu vallas taksoteenust pakkuma.

Valla arendusnõuniku Mihkel Jürissoni sõnul on tegemist Muhu juurtega inimestega, kes on varem töötanud pealinnas tegutsevas Kiisu Taksos, kuid otsustanud end nüüd rohkem Muhuga siduda.

Kevadest alates hakkavad naised taksoteenust pakkuma kuuekohalise autoga, mida Jürissoni sõnul saaks kasutada ka Muhu valla sotsiaalhoolekandes ja turistide sõidutamiseks. Kindlasti tuleb Muhu saarele ka taksopeatus, taksotariifid jäävad esialgu pealinna tasemele.
Valla arendusnõunik märkis, et Muhus on alati taksoteenuse järele päris suur vajadus olnud. Muude variantide kõrval on muhulased kasutanud ka Orissaare taksot, mis oli muhulastele aga väga kulukas.

Taksoteenuse pakkumine tuli Mihkel Jürissoni sõnul vallale õigeaegselt ja meeldiva üllatusena, sest Muhu vald oli just ise hakanud otsima entusiaste, kel oleks soovi Muhus taksot sõita. “Nüüd tuleb välja, et justkui oleks meid kuulda võetud,” muigas Jürisson. Taksoteenuse seadustamiseks tuleb Muhu vallavolikogul vastu võtta taksoveoloa ja sõidukikaardi väljaandmise kord Muhu vallas, mis läheb eelnõuna volikogu kätte märtsis.

Print Friendly, PDF & Email