Omavalitsustund raadios (2)

Eilses “Omavalitsustunnis” rääkisid oma vallast Kaarma vallavanem Margus Mägi, volikogu esimees Urmas Lehtsalu ja aseesimees Margus Männik

Lehtsalu: Kaarmast räägitakse kui Saaremaa Viimsist, aga päris nii see ei ole. Eile kuulasime Tallinnas omavalitsuspäeval Viimsi valla rahandusspetsialisti ettekannet, kust selgus, et Viimsi võlakoorem on 170 % eelarvest. Meil nii ei ole.
Mägi: Viimsi vallaga sarnaneme me tõesti vaid ehituse ja planeeringute osas. Neid on meil rohkem kui linnas.
Männik: Oleme oma naabri, linnaga igati rahul. Koostöö käib mitmes valdkonnas pikemat aega ja läheb iga päevaga tihedamaks. Näiteks toon siin ühtse haridusruumi.

Lehtsalu: Alustame Kudjape kalmistu planeeringuga, edasi jätkub töö kalmistu ühise haldamise teemal. Ka prügila sorteerimisjaama haldame naabritega koos.
Mägi: Hetkel elab vallas 4411 elanikku. See arv muutub peaaegu iga päev, aga meie õnneks kasvavas suunas. Meile tullakse elama ja ka iive on positiivne.
Männik: Valla valitsemise jõujooned on sellised, et ühel pool on volikogu, valitsus ja rahvas ja teine pool on tühi. Mis ei tähenda aga seda, et me ei vaidle, aga kindlasti me ei riidle.

Lehtsalu: Meie majas on kombeks oma pesu kodus ära pesta.
Mägi: Raha eelarvesse laekub prognooside kohaselt. Plaanisime selleks aastaks kümnendiku võrra laekumiste vähenemist ja oleme valitsemiskulusid kokku tõmmanud.
Lehtsalu: Eelarve on kokku pandud realistlikult ja võime olla rahulikud. Investeeringutest teeme sel aastal vaid hädavajalikku.
Mägi: Prioriteediks on haridus nagu igal aastal, sel aastal on teiseks eelistuseks vallateed.

Lehtsalu: Kui loetlen maatootmist, siis nimetan sellised märksõnad nagu veiseliha, piim, kalad, vähid, lambad, hobused, teravili, seakasvatus. Nii et kõik on olemas.
Mägi: Tööstusettevõtted on lausa rahvusvaheliselt tuntud, meelde tulevad kohe Saare Paat, Töölaevad, Saare Fishexport, Leedevälja, Merinvest.
Männik: Ka turismitalusid ja majutusettevõtteid on piisavalt, rannajoont on 98 km.
Mägi: Rannaalal on mitmed planeeringud pooleli, edasi arendame ka kergliiklusteede võrku.
Lehtsalu: Kultuuritöö on suuresti seotud linnaga. Aga ka valla asulates käib vilgas kultuuritegevus, ainult Nasva rahvamaja osas peame kiiresti midagi ette võtma.

Print Friendly, PDF & Email