Lauamängude mitmevõistluses selgitati finaliste

Läinud laupäeval toimus Kuressaare lauatenniseklubi Tops mänguruumides Saare maakonna 2010. a meistrivõistluste põhiturniiri kolmas etapp lauamängude mitmevõistluse esiliigas.

Kui esimesel osavõistlusel möödunud aasta detsembris võis Mustjala 13-aastase noormehe Reivo Vinteri jõudmist kolme hulka pidada juhuseks või liigitada vähemalt üllatuste kilda, siis kolmandal etapil tõestas noormees, et ta on jätkuvalt heas vormis ja temas on ka tegelik sisu täiesti olemas.

Tegelikult on Reivo viimastel aastatel arenenud nagu “pärmi peal” ja siinkohal ei saa mainimata jätta ka tema treeneri Paavo Vara teeneid selles. Kuna sel hooajal läks arvesse kaks paremat osavõistlust kolmest ja teisel etapil Reivo ei osalenud, siis ei saanud noormees motivatsioonipuuduse üle kurta.
Reivo kogus 30,5 punkti 48 võimalikust ja saavutas napi esikoha. Endale eelnevalt koha finaalturniiril juba kindlustanud ja seetõttu pingevabalt võistelnud tunamullune meister Gunnar Usin jäi Vinterist maha poole punktiga ja Olev Kiirend (mõlemad LTK Tops) koguni kolme punktiga.

Üheteistkümne osaleja seas järgnesid neile 24 punkti ehk poole võimalikest punktidest kogunud Arvet Kruuser ja Väino Uljas, kes jagasid selle punktisummaga 4.–5. kohta. Poole punktiga jäi neist maha Siisike Lehtsi (LTK Tops), kes oli kuues ja ühtlasi ka kolmanda etapi parim naisvõistleja.

Alavõidud jagunesid alljärgnevalt: välkmale – Jüri Janson (Saaremaa maleklubi, 10,5 p 12 võimalikust); välkkabe – Reivo Vinter ja Heino Tammeaid (LTK Tops, 10,5 p 12-st); koroona – Siisike Lehtsi (8 p 12-st); lauatennis – Gunnar Usin (11 p 12-st).
Aprillis toimuvale finaalturniirile pääsevad Rein Kirst (LTK Tops), Reivo Vinter, Gunnar Usin, Villu Kallas (LTK Tops), Olev Kiirend, Tiia Müürisepp (LTK Tops), Väino Uljas ja Jaak Turja (Saaremaa maleklubi).

Eelinfo korras veel niipalju, et teine liiga alustab sel hooajal 4. aprillil, lisaks sellele on veel kaks turniiri, mis toimuvad 10. aprillil ja 17. aprillil. Arvesse läheb kaks paremat tulemust kolmest ning esiliigas 13.–18. kohale jäänutega on võimalus võistelda kõigil soovijatel. Ootame arvukat osavõttu ja kõigile edu sellel mitmekülgsel ja huvitaval alal!

Print Friendly, PDF & Email