Läänemees tahab pankrotti minna

Kuressaare kohtumajas taotleb täna endale pankrotti Kaarma vallas Muratsi külas asuva probleemse paarismaja endine omanik OÜ Läänemees.

“See tuli küll nüüd üllatusena!” ütles maja praegune omanik Katrin Kamm, selgitades, et ta küll aimas, et ettevõtja võib seda kavandada, kuid ei teadnud, et asi nii kiiresti käib.

Kamm kinnitas, et Läänemees OÜ ei ole teinud nende maja juures tänase päevani ära töid, milles oli ostu-müügi lepingus kokku lepitud.
Oma Saar on korduvalt kirjutanud Muratsi inimeste murest ning selle nädala alguses saatis Kaarma vallale selgitava kirja ka valla endine ehitusspetsialist Peeter Arikas.
Vastuseks Muratsi küla Tamme tee paarismaja elanike vallavalitsusele tehtud taotlusele teatas Arikas, et elanikud peaksid kõigi oma nõudmistega pöörduma endise omaniku OÜ Läänemees ja maja tolleaegse ehitaja poole.

Peeter Arikas viitas oma Kaarma vallavalitsusse saadetud kirjas, et paarismaja omanikud on küll esitanud vallavalitsusele korduvalt teate oma maja ehituslike puuduste kohta, kuid seejuures on üks tõsine asi, mida omanik ei ole endale teadvustanud.
“Elanikud ostsid endale ehitusjärgus oleva maja eelmise omaniku käest,” selgitas Arikas, lisades, et ostu-müügi lepinguga lepitaksegi kokku, mida ja mis mahus ehitaja ehitab, ning sõlmitud lepinguga tekib hoopis uuel omanikul kohustus ehitust koordineerida.

Ka ehitise dokumentatsioon on ehitise omaniku ja ehitaja vaheline tegevus. Seega rõhutas Arikas, et kui ehitisel vahetub omanik, siis tuleb kogu eelnev dokumentatsioon ainult endiselt omanikult välja nõuda.
Arikas kinnitas nii oma kirjas kui ka eile Oma Saarele, et Läänemees on tegutsenud ka tema suhtes ebaõiglaselt, kuna ei teavitanud teda hoone omandi muutusest.

Seega veavad majaomanikud vägikaigast eelmise omanikuga, kellel on sama esindaja, kes esindas ehitusfirmat.
Uus omanik Katrin Kamm kinnitab aga, et nemad ostsid müügiks oleva maja ja dokumentidele on alla kirjutanud ka Peeter Arikas ise, kes samuti tehtavate tööde eest vastutab.
Läänemees OÜ juhatuse liikmelt Jaan Heinmetsalt ei õnnestunud Oma Saarel eile kommentaari saada, sest tema mobiiltelefon oli välja lülitatud.

Print Friendly, PDF & Email