Valjala rahvas tantsis talvistes tuhamägedes

Valjala rahvas tantsis talvistes tuhamägedes

TANTSUD TUHAMÄGEDES: 400 osaleja hulgas olid ka Saaremaa tantsijad Valjalast.
Foto: Liljan Sepp

Laupäeval Ida-Virumaal Kohtla-Nõmmel toimunud VI talvisest Tuhamägede tantsupeost võtsid Saaremaalt ainsana osa Valjala sega- ja naisrühma tantsijad.

“Sel aastal oli ilm talviseks tantsupeoks ideaalne. Lumi sädeles, päike paistis ja külmakraade oli nii 10 miinuskraadi ümber,” ütles Valjala sega- ja naisrühma 19 aastat juhendanud Mari Soots, kes käis Tuhamägede tantsupeol oma rühmadega juba kolmandat korda.

“Maa all kaevanduses tantsiti esmakordselt “Kaevurite kaerajaani”, mis oli seotud kaevurite töö teemaga. Ja kuigi tantsijaid oli vähem kui möödunud aastal, oli see mõnes mõttes isegi parem, sest oli ruumi tantsimiseks,” kirjeldas Soots. Ta lisas, et Kohtla kaevanduspark-muuseumi territooriumil ja talispordikeskuse nõlva all tantsuplatsil tantsiti ühistantse, tehti ringmänge ning eraldi olid veel naisrühmade, segarühmade ja meestetantsude plokid. “Tantsud tuli enne selgeks õppida ja neid oli palju, aga väga keerulised need ei olnud,” lausus Soots.

Valjala tantsujuhi sõnul oli üritus hästi organiseeritud, ei olnud venitamist, et keegi oleks võinud külmetuda. “Selles mõttes oli üritus väga hea, et talvel on esinemisi vähe, aga suvel on kiire ja ei jõua nii kaugele sõita. Seega on need talvised tantsupeod toredad ning samas muudavad ka arvamust Ida-Virumaast. Näed, et seal on väga ilusaid kohti ja ilusaid asju tehakse,” rääkis Mari Soots, lisades, et juba selleks on vaja aeg-ajalt kodust kaugemal käia. Kuna Valjala segarühmal on ka sõprustantsurühm Maidla vallas, siis pakkus see ühtlasi hea võimaluse taas sõpru näha.

Print Friendly, PDF & Email