Titeranna uue näo tagab kaks ehitusfirmat korraga (12)

Titeranna uue näo tagab kaks ehitusfirmat korraga

UUS RANNAHOONE: Hoone on luukidega suletav ja sellist pilti hoonest näeb hooajaväliselt. Rannahooajal on luugid lahti ja pool maja klaasist.
Foto: Repro / Hannes Koppel

Kuressaare rannaala mõne nädala eest kaheks löödud ehitushankelt väljus võitjana kaks ehitusfirmat.

Kui ühtekokku soovis randa korrastada neli ettevõtet, siis linnavalitsus kinnitas eilsel istungil rannahoone ehitustööde hanke võitjaks AS-i Kuressaare Ehitus ja supelranna elementide ehitajaks Primus PR OÜ.
Ühtekokku kulub Titerannale värske väljanägemise andmiseks 5,7 miljonit krooni. Sellest 4,5 miljonit läheb rannahoone valmimiseks ja ülejäänud 1,2 miljonit supelranna elementide ehitamiseks.

“Projekt saab tehtud Euroopa rahaga, seejuures on tegemist Eesti ja Läti koostööga,” ütles Kuressaare Ehituse juhataja Tõnu Toompuu Oma Saarele. Mis kõik täpselt rannahoonesse tuleb, ei osanud ta esimese hooga vahetult pärast hankevõitu välja tuuagi. “Nii palju tean, et sinna tulevad ka riietusruumid ja vetelpäästetorn,” tõi ta välja olulisema.
Kuressaare linnaarhitekti ja hooned Asum Arhitektides töötades projekteerinud Hannes Koppeli sõnul saab rannahoones olema mitmeid huvitavaid ajaveetmiskohti.

Tulevad ka kohvikuruumid, mis antakse kevade poole konkursikorras rendile, ja kindlasti kolib sinna ka noortekeskus, millel seni rannas püsiasupaik puudus, rääkis ta. Lisaks saavad rannas käijad uues hoones kasutada korralikku duširuumi ja käimlat.
Supelranna üldilmet kaunistama hakkavate ehituselementide nimekiri on aga üsna pikk. “Tehakse korralik laste mänguväljak ja liivapiire, et takistada rannaliival tuulega muru sisse tormamist,” rääkis Koppel. Püsti pannakse ka riietuskabiinid ja jalgrattahoidlad.

“Ja lastele tuleb eraldi välibassein, mis eraldatakse turvaribaga, et nad sügavasse vette ei läheks. See on muidugi päris väikestele,” ei ole linnaarhitekti andmeil ranna korrastamisel tähelepanuta jäetud ka kõige väiksemate suvitajate turvalisust.
Abilinnapea Kalle Koovi sõnul alustatakse Kuressaare rannaalal ehitustöödega niipea, kui ilmaolud seda võimaldavad. Rand peaks praeguse plaani kohaselt valmis saama 31. maiks.

Print Friendly, PDF & Email