Pidutsevat tuneeslast provotseeris ründama purjus naise rõve sõim

Eile seisis Kuressaares kohtu ees Tuneesia kodanik, kes sattus septembris Kodulinna lokaalis lahvatanud tüli tagajärjel rüselusse mitme inimesega ja tekitas neist kahele terariistaga vigastusi.

Tüli põhjuseks olnud noortele naistele, kes eile kohtus kannatanutena kuulasid, tegi kogu protsess nii palju nalja, et neid pidid korrale kutsuma nii prokurör kui ka kohtunik.
Juhtumi asjaolude selgitamiseks algatas politsei septembris kaks kriminaalmenetlust. Seetõttu oli välismaalane kohtusaalis kahel korral – esmaspäeval kannatanuna ja eile süüpingis.

Asi algas sellest, et 26. septembri öösel ei meeldinud ühele Kodulinna lokaalis olnud naisele, et välismaalane tantsib teiste naistega. Ebatsensuurseid sõnu kasutades valas naine oma viha välja.
Kui kohtualune tahtis sõnavahetuse lõpetada ja baari tagasi minna, ütles naine tema kohta nii halvasti, et prokurör ja kohtunik ei söandanud neid sõnu kohtus korrata. Araablane lõi naist lahtise käega näkku, kuid too ei lõpetanud mehe solvamist ja lubas politsei kutsuda.

Mees lõi naist veel ühe korra ja läks seejärel baari suitsuruumi sõbrale juhtunust rääkima. Sinna järgnes peksa saanud naise sõbranna, et pärida löömise kohta aru. Ärritunud mees tõukas naise eemale ja tunnistajate sõnul sai naiselt seejärel löögi näkku.

Rüseluse käigus lõi välismaalane üht suitsuruumis olnud meest ja läks koridori. Turvamees palus tal baarist lahkuda, mees helistas abikaasale ja läks välja. Talle järgnesid aga purjus baarikülastajad, kes nõudsid naiste löömise kohta selgitust. Mees tahtis lahkuda, kuid kohalikud järgnesid talle.
Kuressaare postkontori ees tekkinud rüseluse käigus lõi välismaalane jalaga suitsuruumis temalt aru pärinud naist, seepeale tungis mehele omakorda kallale üks juhtunu pealtnägija ning mõlemad kukkusid.

Välismaalane haaras taskust 5-cm teraga noaga varustatud võtmehoidja ja hakkas sellega enesekaitseks vehkima. Noateraga sai selga löögi noormees, kellele kutsuti kiirabi.
Enne koju põgenemist ja enese politseile ülesandmist lõi tuneeslane üht teda löönud jälitajat noaga lõua alla. Politsei toimetas mehe kainenema ja järgmisel päeval pandi ta kuriteos kahtlustatavana kolmeks päevaks kinni.
Esmaspäeval seisis kohtu ees noormees, kes välismaalast lõi, ja prokurör küsis temale karistuseks kuue kuu pikkust tingimisi vangistust. Tuneesia kodanikule küsis prokurör aasta pikkust tingimisi vangistust.


Baaris tekkinud tüli ei tohiks tänavale lasta

Pärast Kodulinna lokaalis aset leidnud juhtumit võttis Kuressaare politsei seisukoha, et baaris lahvatanud tüli ei tohiks tänavale lasta.
“Kui turvamees oleks oma ülesannet täitnud, ei oleks tänast kohtuprotsessi,” arvas ka Tuneesia kodaniku kaitsja Andres Tamm, lisades, et konflikti tekitanud kohtualune oleks tulnud kohe minema viia.

Samuti ei kiitnud advokaat heaks seda, et eestlased politsei kutsumise asemel otsustasid ise välismaalasele õpetust anda ja talle kallale tormasid. 
“Naise löömine on vale, kuid see tegu ei anna õigust kogu baarirahvaga mehele kallale tormata,” ütles advokaat kohtus, lisades, et kahel kannatada saanud naisterahval ei ole kohtualusele mingeid pretensioone.

Teist kohtualust kaitsnud advokaat Sulev Raudsepp nentis samuti, et üha rohkem hakkab süvenema see tendents, et inimesed ei oska omavahel enam rääkida, vaid jõuavad kõige selgitamiseni rusikate ja jalgadega.

Print Friendly, PDF & Email