Noorte puhkpilliorkester andis avalöögi

Noorte puhkpilliorkester andis avalöögi

Foto: Tambet Tamm

Jaanuari viimase nädala lõpul andis Orissaare kultuurimajas harjutuslaagriks kokku tulnud Eesti saarte noorte puhkpilliorkester tunniajase kontserdi tutvustamaks kahe päeva jooksul mängitut.

Eelmise aasta aprillis loodud orkestrile oli see esimene saalikontsert, varem on neid kuulata saanud mullustel Hiiumaa puhkpillipäevadel vabas õhus.
Alustuseks mängiti kaks Iirimaalt pärinevat lugu, laagris õpitust esitati näiteks Gustav Ernesaksa sajanda juubeli puhul puhkpilliseadesse jõudnud “Üks puri on sinisel lahel” ja Islandilt pärinev “Tolmuimeja”; jõuti ka Pipi laulu, rumba ja tagasiplaksutatud jõulise lõpumarsini. Ettekandele tulnud pillipaladest värskeim oli vaid paari päeva eest Eestisse jõudnud seade muusikalist “Grease”.

32 laval olnud noorest muusikust koosnevale orkestrile andsid hingamispuhkust kolm soolonumbrit. Orissaare muusikakooli direktori Liivi Tamme käe all Kuressaares harjutav Siret Sui mängis flööti, Orissaare poiss Erik Simastel puhus trompetit ja oma pilli väge näitas Jürgen Kesamaa Matis Männa saksofoniklassist. Soliste saatis klaveril Monika Kipper. Kaks kaasahaaravat lugu esitas orkestri liikmetest ja dirigentidest kiirkorras moodustatud ansambel.

Varem Orissaare brassi juhatanud, kuid mullu suure töökoormuse tõttu ameti Karlis Saarele üle andnud Valdo Rüütelmaa idee järgi asutatud orkester ühendab praegu neljakümmet kolme suurema saare – Saare-, Hiiu- ja Muhumaa – enamjaolt 10–18-aastast puhkpillihuvilist.

“Kuna olen pikalt Saaremaal töötanud ja head suhted on ka Hiiumaa puhkpillimängijatega, siis soovist jätkata siinsete noortega tööd kas või projektide näol Eesti saarte noorte puhkpilliorkester sündiski. Mul on väga hea meel, et loomine ei jäänud ainult paberile. Meie tegevust on toetamas ka Kultuurkapital,” rääkis Valdo Rüütelmaa. Lisaks temale juhatavad orkestrit Matis Männa ja Karlis Saar Kuressaarest ning hiidlased Toomas Paap ja Mart Roots.

Järgmised esinemised on saarte noortel plaanis maikuus Kaarma maalinnal toimuval Saaremaa laulupeol ja 30.–31. juulil järjekorras neljandatel Hiiumaa puhkpillipäevadel.

Print Friendly, PDF & Email