Pöide talunik peab vajalikuks koolilastele tööd anda (3)

Pöide valla talunik Leili Kommel kasutas läinud suvel heinatööl kooliõpilaste abi ja kavatseb seda teha ka sel aastal.

Kohusetundlike koolilaste leidmiseks pöördus talunik esmalt Tornimäe põhikooli õpetajate poole ning seejärel rääkis juba lastevanemate ja õpilaste endiga. “Küsisin koolist järele, kes on sellised lapsed, kes tahaksid tööd teha ja oskaksid seda,” selgitas Kommel. “Et oleksid sellise tõsisema suhtumisega, et kui on müramise aeg, siis on müramise aeg, ja kui teeme tööd, siis teeme tööd.”

Kommeli sõnul tekkis tal lakka heinapakkide virnastamise peale soovivatest lastest isegi järjekord. “See oli minu paarikümne aasta pikkuse lehmapidamise aja jooksul esimene kord, kui oli soovijaid rohkem, kui oli võimalik neid võtta,” rääkis Kommel. Varem olid Posti talus suviti abiks lapselapsed, kes elavad aga Tallinnas ja on nüüd kõik juba suured mehed.
Olgu siis vaja abilisi heinatööks või kevadisel kivikoristusel, soovitab Leili Kommel talunikel küsida tublide laste kohta kooliõpetajatelt. “Ei saa lubada seda, et võtan ükskõik millise lapse, kes teisele kiviga vastu pead virutab.”

Leili Kommel on seisukohal, et lapsed peavad saama töökogemuse, sealtkaudu tuleb ka armastus. “Kui seda ei tule loomade ja looduse vastu, siis seda ei tule pärast mitte kellegi vastu, ei võõra inimese ega enda kõrval seisja vastu,” usub Kommel. “Meie peres on ta küll niimoodi olnud ja ma leian, et see on oma eesmärki teeninud.”

Print Friendly, PDF & Email