Hiidlased tahtsid ühendust Saaremaaga katkestada (3)

Neljapäeval pöördus Hiiu maavanem Hannes Maasel OÜ Väinamere Liinid poole sooviga katkestada laevaliiklus Sõru–Triigi liinil ja viia parvlaev Kõrgelaid ajutiselt üle Rohuküla–Heltermaa liinile.

Ettepanekuga oli põhimõtteliselt päri ka Saare maavanem Toomas Kasemaa, seades tingimuseks, et Hiiu maavalitsusel tuleb sellisel juhul tagada omapoolselt õpilaste, põllumajandussaaduste ja hulgivarustajate kauba transport Saaremaa ja Hiiumaa vahel.
Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel seevastu kinnitas, et Kõrgelaid jääb sinna, kus ta on. Et Hiiumaa erakorraliste veeolude tõttu tuleb säilitada vähemalt see toimiv liin.

“See oli eile (neljapäeval – toim) meil tõsiselt arutusel, aga ma leian, et lõplik otsus tuleb teha spetsialistidel,” rääkis Treiel Kadi raadio “Keskpäevatunnis”.
Laevafirma juht tunnistas, et Kõrgelaiu jätmine Triigi–Sõru liinile tähendab küll lisakulu, aga reisijate ja kaubaveo peale mõeldes on see kindlaim lahendus.

Veetase Rohuküla–Heltermaa liinil on langenud alla kriitilise piiri alates möödunud laupäevast, mil katkes laevaühendus Hiiumaa ja mandri vahel. Kolmapäevast on Hiiumaa ja mandri vahet vabagraafiku alusel reise teinud Saaremaalt kohale sõitnud Harilaid.
Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles, et üksikuid reise suutis eile teha ka Scania. “Mingit kindlat graafikut ei ole, aga ülesõit kestab keskeltläbi kaks tundi ja selle järgi need väljumised toimuvad,” selgitas Hiiuväin. “Samas on kindlapeale tulek Sõru–Triigi liin,” soovitas ta.

Praeguse veetaseme kõikumise prognoosi põhjal peaksid Hiiuväina kinnitusel olema nädalavahetusel võimelised Hiiumaa ja mandri vahet sõitma nii Harilaid kui ka Scania.

Print Friendly, PDF & Email